przed sesją

MIDAS WYEMITUJE WIĘCEJ AKCJI Z PRAWEM POBORU

WZA uchwaliło nową emisję wraz z wprowadzonymi w ostatniej chwili poprawkami – emisja będzie większa – 236,7 mln akcji, wcześniej była mowa o 177,6 mln. Prawo poboru będzie w stosunku 4 nowe nowe akcje na jedną starą. Dzień prawa poboru to 15 lutego, czyli pp zostanie odcięte po sesji 10 lutego 2011.

PARKIET SOBOTA – AKCJONARIUSZE BYTOMIA NIE MOGĄ SIĘ DOGADAĆ

W NWZA spółki, które miało uchwalić nową, ratunkową emisję akcji ( dla Jana Pilcha – założyciela Artmana ), ogłoszono przerwę, bo akcjonariusze nie mogą się dogadać, czy Bytom ma być firmą produkcyjno-handlową, czy tylko handlową. Możliwe też, że akcjonariusze związani z byłym prezesem będą chcieli sprzedać swoje akcje.

PARKIET SOBOTA – ORLEN MOŻE ZAROBIĆ W TYM ROKU 2 MLD PLN

Cytowany przez gazetę K.Kliszcz z DI BRE uważa, że PKN może mieć w tym roku 2 mld PLN zysku, inny analityk, z Millennium DM twierdzi, że zysk Orlenu może wynieść 1,8 mld PLN. Dawałoby to 4,21 – 4,68 PLN zysku na akcję. To z kolei oznacza P/E = 8,6 – 9,6.

RAINBOW TOURS ZNOWU CHCE COŚ PRZEJĄĆ

Wg umowy przedwstępnej Rainbow Tours za 4,2 mln PLN kupi firmę Bee&Free. Do transakcji dojdzie jeśli zgodę wyda UOKiK a Bee&Free bdzie wolne od obciążeń finansowych i prawnych. Transakcja w większości będzie za gotówkę, ale częściowo w akcjach. Bee&Free w ostatnim roku miała 70 mln PLN przychodów, obsłużyła 40 tys. klientów – specjalizuje się w organizacji wyjazdów do Turcji, Tunezji i Egiptu. Rainbow Tours szacuje, że dzięki przejęciu Bee&Free przekroczy w 2011 500 mln PLN przychodów i obsłuży ponad 170 tys. klientów.

JUPITER WYCOFAŁ SIĘ Z ENERGOPOLU

Jupiter sprzedał wszystkie (18,8%) posiadane przez siebie akcje w Energopolu po 8,50 PLN, łącznie za 17,75 mln PLN. Akcje Energopolu kosztują na rynku 9,36 PLN. Na koniec Q3 kosztowały 9 PLN.

PARKIET SOBOTA – COGNOR NEGOCJUJE SPRZEDAŻ AKTYWÓW, A CENY STALI SPADAJĄ

Piątkowe WZA Cognoru, które miało zgodzić się na sprzedaż przedsiębiorstwa, zostało przerwane do 16 listopada, bo Złomrex kontrolujący Cognor ciągle negocjuje umowę sprzedaży. Zdaniem Parkietu negocjuje z Arcelor Mittal. Cognor oprócz aktywów w Polsce ma sieć handlowa obejmującą kilka krajów naszego regionu. Zdaniem przedstawicieli Cognora od połówy października ceny stali znów spadają.

BORYSZEW SFINALIZOWAŁ PRZEJĘCIE MAFLOW W BRAZYLII I CHINACH

Boryszew za 0,2 mln EUR kupił 100% w spółce Maflow w Chinach i 99,9% w spółce Maflow w Brazylii. Maflow do Brasil robi przewody do klimatyzacji i wspomagania kierownicy dla połudnowoamerykańksich fabryk Volkswagena, Fiata, Nissana i Renault. Chińska spółka Maflow ma fabryki w Chinach, Korei i Japonii, też robi przewody do klimatyzacji i wspomagania kierownicy m.in. dla Audi.

PETROLINVEST EMITUJE NOWE AKCJE

NWZA Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podniesienie kapitału o 190 mln PLN licząc wg wartości nominalnej akcji – 10 PLN. Cena emisyjna na razie nie jest znana. Pieniądze mają iść na wiercenia w Kazachstanie i na zmniejszenie zadłużenia.

SFINKS SPŁACI RATY MIESIĄC PÓŹNIEJ

Sfinks spłaci raty kredytów, które były wymagalne na koniec października miesiąc później. Podpisał w tej sprawie odpowiednie aneksy do umów z ING BSK, Raiffeisenem i PKO BP. Odroczenie spłat rat ma związek z prowadzonymi od września rozmowami z bankami wierzycielami, dotyczącymi restrukturyzacji zadłużenia bankowego.

CASHFLOW MA NOWE 13,5 MLN PLN I FINANSUJE SPÓŁKĘ SWOJEGO PREZESA

Cahflow sprzedał obligacje. Ma z tego tytułu 13,5 mln PLN. Jednocześnie kupił za 6,6 mln PLN obligacje firmy Finader oprocentowane na 12,2% w skali roku. Finader jest kontrolowany przez Grzegorza Gniadego, prezesa i głównego akcjonariusza Cashflow.

EMPIK UCHWALIŁ DYWIDENDĘ

Dywidenda z Empiku będzie wynosić 0,19 PLN na akcję. Aby ją dostać akcje trzeba mieć 26 listopada ( dzień dywidendy to 1 grudnia ). Stopa dywidendy to 0,96%.


Brak komentarzy: