Lentex przejmuje węgierski Graboplast za 200 mln PLN

LENTEX PRZEJMUJE WĘGIERSKI GRABOPLAST ZA AKCJE NOWEJ EMISJI

Lentex ma umowę przedwstępną przejęcia węgierskiego Graboplastu. Lentex ma zapłacić za Graoplast 200 mln PLN, z czego 160 mln ma być w akcjach nowej emisji, wyemitowanych po cenie 25 PLN ( cena rynkowa to 24,97 PLN ), a 40 mln PLN w gotówce, z tym, że tę gotówkę Lentex też chce pozyskać z emisji akcji. Łącznie Lentex ma wypuścić 8 mln nowych akcji, które będą stanowić 42% w kapitale spółki. Właściciele Graboplastu będą mieć 33,9% w Lentexie. Umowa końcowa ma być podpisana do końca lutego 2011.

LENTEX W PAŹDZIERNIKU MIAŁ PONAD 1 MLN PLN STRATY

Lentex w październiku miał 13,5 mln PLN przychodów ( -10,5% rdr), 0,106 mln PLN straty EBITDA i 1,165 mln PLN straty netto. Po 10 miesiącach roku zysk netto wynosi 5,03 mln PLN.

MIT TWIERDZI, ŻE PULS BIZNESU PISZE NIEPRAWDĘ

MIT oficjalnie zaprzecza oskarżeniom PB, że wyniki w spółce są efektem manipulacji księgowych z zawiązywaniem i rozwiązywaniem rezerw. Zdaniem spółki takie zarządzanie rezerwami jest naturalne w przypadku księgowania efektów długoterminowych loterii, a tym własnie spółka się zajmuje. Akcje MIT po doniesieniach PB spadły o ponad 5%.

ARKA TFI SPRZEDAJE ORBIS

Zaangażowanie funduszy Arka TFI w Orbisie spadło poniżej 25%

PROKURENCI SPRZEDAJĄ APLISENS

Dwóch prokurentów w spółce sprzedało łącznie 33,3 tys. akcji po 9 PLN, czyli po cenie rynkowej

COGNOR ZNÓW MA PRZERWE W NWZA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na wznowionym po przerwie NWZA Cognora natychmiast ogłoszono kolejną przerwę – tym razem do piątku 26 listopada.

MISPOL PRZEPROWADZA SIĘ Z SUWAŁK DO BIAŁEGOSTOKU

NWZA Mispolu uchwaliło zmianę siedziby spółki z Suwałk na Białystok. Zmianę uchwalono przy okazji uchwalenia przejęcia przez Mispol swoich dwóch spółek zależnych z Białegostoku właśnie.

Brak komentarzy: