dlaczego podrożało, dlaczego potaniało


ABM SOLID potaniało o ponad 9% po tym jak Puls Biznesu zacytował analityków Ipopema DM, którzy w rankingu spółek budowlanych umieścili ABM Solid prawie na samym końcu. Po publikacji 15 listopada rozczarowujących wyników za Q3 akcje ABM Solid spadły już o 29%.

CENTROZAP stracił ponad 9% na wartości, bo inwestorom nie spodobało się orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Katowicach, który zwrócił sprawę odszkodowania od Skarbu Państwa ( ok. 60 mn PLN wg zarządu ) do pierwszej instancji. Prezes spółki po wyroku mówił, że chętnie zgodziłby się na ugodę ze Skarbem Państwa.

MONNARI podrożało o ponad 6% pomimo informacji o tym, że od czwartku do obrotu wchodzi ponad pół miliona akcji. Być może rynek zdyskontował tę informację już wczesniej. Od szczytu 15 listopada do dzisiejszego dołka kurs Monnari spadł o 26,2%.

EFH podrożało o ponad 5%. Akcje EFH w ciągu ostatnich dwóch tygodni potaniały o 17,9%, a wczoraj były najtańsze od blisko dwóch miesięcy. Notowaniom pomogła informacja o tym, że DM IDM sprzedał 5% akcji EFH swojemu głównemu akcjonariuszowi – Markowi Falencie.

GF PREMIUM poszło w górę o blisko 4% po tym jak Pragma Inkaso ogłosiła, że chce przejąć GF Premium i ogłosi wezwanie na 66% akcji spółki. Cena w wezwaniu ma wynosić 18 PLN. Po dzisiejszym wzroście akcje spółki kosztują 16,80 PLN i są na zamknięciu najdroższe od października 2008. Spółka zanotowała dziś czwarte największe obroty na sesji w swojej ponad trzyletniej giełdowej historii.

Brak komentarzy: