Enea w indeksach MSCI od 30 listopada

ENEA W INDEKSACH MSCI OD 30 LISTOPADA

30 listopada akcje Enei pojawią się w międzynarodowych indeksach MSCI. Zwykle wejście spółki do tych indeksów skutkuje zwiększonym zainteresowaniem ze strony inwestorów instytucjonalnych.

PULS BIZNESU – PETROLINVEST CHCE BYĆ HURTOWYM SPRZEDAWCĄ GAZU LPG

Petrolinvest prowadzi negocjacje z trzema zagranicznymi producentami gazu LPG, chce zostać hurtowym sprzedawcą tego gazu i pełnić funkcję brokea na tym rynku. Natomiast w nowej strategii, która być opublikowana pod koniec listopada podstawową działalnością spółki nadal ma być poszukiwanie i wydobywanie ropy.

PULS BIZNESU – SOLORZ-ŻAK MOŻE POMÓC RAFAKO PRZEJĄĆ PAK

Zygmunt Solorz-Żak zadeklarował, że jeśli Rafako będzie mieć problem z uzyskaniem w bankach finansowania przejęcia PAK, to on może sam sfinansować taką transakcję. Solorz-Żak posiada za pośrednictwem swoich spółek zależnych nieco ponad 50% w Rafako.

PARKIET/PULS BIZNESU – DZIŚ OSTATNI MOMENT NA ZMIANE CENY W WEZWANIU NA BOGDANKĘ

Jeśli NWR zamierza podnieść cenę w swoim wezwaniu na akcje Bogdanki, to może to zrobić jeszcze tylko dziś – na 5 dni roboczych przed koncem wezwania. Zdaniem analityków cytowanych przez PB NWR może podnieść cenę w wezwaniu ze 100,75 PLN do 120-125 PLN.

PULS BIZNESU – JUTRO PRAGMA INKASO COŚ OGŁOSI

Pragma Inkaso na jutro zwołała konferencję w sprawie rozbudowy grupy kapitałowej i procesu konsolidacji branży

PARKIET – GRAAL OPÓŹNI DEBIUT GIEŁDOWY KORALA

Zależny od Graala Koral ma zbyt słabe wyniki, żeby obecnie wchodzić na GPW – uważa zarząd Graala. Sam Graal w Q4 powinien poprawić wyniki, bo udaje mu się wprowadzać podwyżki cen swoich produktów.

PARKIET – KRAKCHEMIA CHCE PRODUKOWAĆ FOLIĘ

Krakchemia – dystrybutor granulatów tworzyw sztucznych i folii, sam chce folię produkować. Toczą się negocjacje w sprawie kupna fabryki folii. Rozmowy mają się zakończyć w Q1’11.

PARKIET - TRZY SPÓŁKI PRZEJMOWANE PRZEZ LUBAWĘ BĘDĄ MIAŁY W 2010 10 MLN PLN ZYSKU

Trzy spółki, które zamierza przejąć Lubawa będą miały w tym roku 190 mln PLN przychodów i 10 mln PLN zysku netto. Dla porównania sama Lubawa ma mieć 36,7 mln przychodów i 3 mln PLN zysku netto.

PULS BIZNESU – PROJPRZEM ZAKOŃCZY ROK STRATĄ

Prezes spółki przyznaje, że w 2010 będzie strata. Spółka prowadzi restrukturyzację, zamknęła zakład konstrukcji stalowych w Chojnicach. W 2011 chce uruchomić nowy projekt deweloperski w Bydgoszczy na 100 mieszkań.

Brak komentarzy: