dlaczego podrożało, dlaczego potaniało

ING BANK ŚLĄSKI podrożał o 7,2% w samej końcówce notowań, bo przez większą sesji zachowywał się spokojnie. Nie zmienia to faktu, że akcje te są obecnie najdroższy od sierpnia 2007, i podrożały pomimo opublikowanej przed sesją rekomendacji „trzymaj” z ceną docelową 870,5 PLN ( teraz już o 5,6% poniżej ceny rynkowej ). W ubiegłym tygodniu w swoich rekomendacjach analitycy Citigroup wyceniali ING BSK na 920 PLN, a analitycy Millennium DM na 958,8 PLN. Dziś akcje kosztują 922 PLN.

ZAKŁADY ODZIEŻOWE BYTOM podrożały o blisko 7% po tym jak NWZA spółki, które rozpoczęło się w październiku i dwukrotnie byłó przerywane, w końcu zatwierdziło emisję 20 mln nowych akcji, zmiany w Radzie Nadzorczej i program motywacyjny. Nowe akcje będą stanowić 28,4% w podwyższonym kapitale spółki.

FAST FINANCE podrożało o ponad 6% po informacji o tym, że za 4,84 mln PLN odkupili od jednego z banków pakiet wierzytelności o wartości nominalnej 23,8 mln PLN. To bardzo duża transakcja dla spółki która ( dla porównania ) w pierwszych trzech kwartałach 2010 miała 15,5 mln PLN przychodów ze sprzedaży i 4,6 mln PLN zysku netto.

MOSTOSTAL ZABRZE spadł o ponad 4% i była to ósma sesja spadkowa dla tej spółki. Odkąd 10 listopada Mostostal poinformował o słabych wynikach finansowych za III kwartał kurs poszedł w dół już o 15,2% i jest najniżej od marca’09. Co gorsze na początku października przełamana została pięcioletnia linia trendu wzrostowego. Dzisiejsza informacja o kontrakcie za 6,15 mln PLN w Elektrowni Szczecin nie zrobiła na rynku żadnego pozytywnego wrażenia.

COGNOR podrożał o ponad 4%, bo inwestorzy kupują akcje w oczekiwaniu na dokończenie w piątek Walnego Zgromadzenia, które ma podjąć decyzję o sprzedaż części przedsiębiorstwa. Rynek liczy na to, że Cognor sprzeda część firmy spółce Arcelor Mittal i zarobi na tym kilkadziesiąt milionów PLN.

Brak komentarzy: