Elżbieta Sjoblom sprzedaje pakiet akcji Jago

ELŻBIETA SJOBLOM SPRZEDAJE JAGO

Park Bronisze – spółka należąca do Elżbiety Sjoblom sprzedała w poniedziałek w transakcji pakietowej 300 tysięcy akcji po 0,92 PLN. Zaangażowanie spółki w Jago spadło do 15,42%. Łączne zaangażowanie Elżbiety Sjoblom w Jago to 28,24%. W czasie poniedziałkowej sesji akcje Jago spadły o blisko 10%.

ENERGOMONTAŻ POŁUDNIE BYĆ MOŻE UCHWALI BUYBACK AKCJI

Do porządku obrad NWZA zwołanego na 20 grudnia, na żądanie Stanisława Gasinowicza ( 25,7% akcji wraz z żoną ), wprowadzono uchwałę o upowaznieniu zarządu do skupu akcji własnych z rynku za 70 mln PLN. Skupionych ma być maksymalnie 20% akcji. Stanisław Gasinowicz zapronował też siebie, bądź osobę z nim powiązaną do Rady Nadzorczej spółki. Innym istotnym akcjonariuszem spółki jest PBG, które posiada 25% akcji

AMICA NIE DOGADAŁA SIĘ Z BOSCHEM

Amica przyznała, że toczyły się rozmowy w sprawie strategicznej współpracy z BSH Bosch Und Siemens, ale zakończyły się niczym.

CEDC WYKUPI AKCJONARIUSZY MNIEJSZOŚCIOWYCH ZE SWOJEJ ROSYJSKIEJ SPÓŁKI

CEDC za 91,5 mln USD wykupi brakujące 20% w swojej spółce rosyjskiej Whitehall ( w której teraz posiada 80% ) oraz dodatkowo kupi prawa do marki Kauffman Vodka. Transakcji zostanie przeprowadzona w dwóch częściach – 68,5 mln USD gotówką i 23 mln USD akcjami CEDC. W komunikacie brak szczegółów czy będzie to nowa emisja, czy akcje istniejące, a jeśli nowa emisja to jak wielka i z jaką ceną emisyjną. CEDC zaznacza, że transakcja poprawi wyniki w 2011.

GPW URUCHAMIA RYNEK ENERGII ELEKTRYCZNEJ

GPW uruchomi rynek energii elektrycznej 11 grudnia.

MIRBUD MA ZGODĘ UOKIK NA PRZEJĘCIE

UOKiK zgodził się na przejęcie przez Mirbud Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kobylarni

Brak komentarzy: