Cognor sprzedaje aktywa za 148,9 mln PLN

COGNOR SPRZEDAJE AKTYWA ZA 148,9 MLN PLN

Cognor zawarł z Arcelor Mittal umowę przedwstępna sprzedaży polskiej sieci dystrybucyjnej wyrobów hutniczych. Arcelor zapłaci 148,9 mln PLN. W księgach Cognoru aktywa te były wycenione na 76,575 mln PLN. Zysk z transakcji powinien więc wynieść 72,325 mln PLN, czyli 1,09 PLN na akcję.

PARKIET – AMICA NIE DOGADAŁA SIĘ Z BOSCHEM ?

Parkiet pisze, że „na rynku mówi się”, że Amica nie porozumiała się z Boschem w sprawie współpracy, która miałaby polegać na produkcji w Amice na zlecenie Boscha, albo może nawet na przejęciu Amiki przez Boscha.

PARKIET - NWR PROPONUJE WYMIANĘ SWOICH AKCJI NA AKCJE BOGDANKI

Właściciele NWR zaproponował funduszom emerytalnym – akcjonariuszom Bogdanki wymianę akcji Bogdanki na akcje NWR w stosunku 3 do 4 akcji NWR za jedną Bogdanki. Przy parytecie 4 do 1 i cenie NWR 34,40 PLN oferta na Bogdankę wynosiłaby 137,60 PLN.

PULS BIZNESU – 9 SPÓŁEK, KTÓRE MOGĄ ODZYSKAĆ FORMĘ

Zdaniem analityk spółki, które są w złej kondycji, ale wkrótce mogą odczuć poprawę, to : Alma, Vistula, Empik, FAM, Getin, Grajewo, Helio, Seko

PARKIET – PRÓCHNIK W CZWARTYM KWARTALE MA MIEĆ ZYSK

Spółka zakończyła wyprzedaż starych zapasów, teraz sprzedaje tylko nowe kolekcje, z wyższą marżą, czwarty kwartał ma więc być rentowny. Ciągle trwają rozmowy o przejęciu dwóch marek z odzieżą damską.

PULS BIZNESU – BRANŻA CHEMICZNA CHCE SFINANSOWAĆ GAZOCIĄG Z NIEMIEC

Orlen, Anwil, Police, Puławy, ZAK i Azoty Tarnów mają wspólnie sfinansować budowę łącznika gazowego z Niemcami, aby umożliwić kupno stamtąd gazu po cenach spot i uniezależnić się od dostaw z PGNiG.

PULS BIZNESU – BBI CAPITAL CHCE BYĆ FUNDUSZEM PRIVATE EQUITY

BBI Capital zmienia strategię, przestanir być funduszem hedgingowym, zarabiającym na okazjach, a będzie funduszem private equity, inwestującym długoterminowo w rozwój spółek. W ciągu roku spółka wyjdzie z 7 – 8 obecnych inwestycji. Obecnie w portfelu BBI Capital jest 16 spółek m.in. Tell, Hardex, ADS, Instal Lublin, Mirbud, EMC, Rank Progress

Brak komentarzy: