prasa przed sesją

PULS BIZNESU – SPÓŁKI Z NAJWYŻSZYMI WYCENAMI W STOSUNKU DO CENY RYNKOWEJ

Największe odchylenie średniej z wycen z rekomendacji w stosunku do ceny rynkowej mają : Ciech, Action, Mennica, Mercor, Polnord, Kernel, Polimex

PARKIET – SKARB PAŃSTWA MOŻE SPRZEDAĆ TROCHĘ TAURONU

Zdaniem analityków SP może chcieć sprzedać 10% Tauronu na rynku, bo ostatnio jego zaangażowanie w spółce wzrosło po aportowej emisji akcji Tauronu

PARKIET – MARVIPOL MIAŁ GORSZY KWARTAŁ

Wyniki Marvipolu w Q3 będą zdecydowanie gorsze rdr, bo nie oddawano do użytku żadnej nieruchomości. Za to Q4 ma być zdecydowanie lepszy, bo być może zdążą zaksięgować ponad 20 mln PLN z Villa Cavaletti.

PARKIET – BOGDANKA ZA TYDZIEŃ MOŻE PODNIEŚĆ PROGNOZY

Bogdanka 8 listopada, przy okazji publikacji wyników może podnieść prognozę zysku na 2010 o 20 mln PLN z 201 mln do 221 mln PLN.

PARKIET – NAWOZY AZOTOWE MOGĄ TANIEĆ

Z analiz eksperta rynku rolnego, firmy Martin & Jacob wynika, że cena nawozów w październiku osiągnęła szczyt, a teraz może lekko spadać. Główni producenci nawozów azotowych na GPW to Puławy i Azoty Tarnów.

PULS BIZNESU – ELEKTRIM SIĘ ODRADZA

Elektrim jest bliski porozumienia z Vivendi i Deutsche Telekom w sprawie PTC. Po wyczyszczeniu tamtej sprawy Elektrim ma być firmą developersko ( Port Praski ) energetyczną (Rafako, PAK )

PARKIET - PAGED WPROWADZI SPÓŁKĘ ZALEŻNĄ NA GPW

Paged Sklejka po połączeniu z kupioną za 65,1 mln PLN Sklejką Pisz ma w 2011 trafić na giełdę. Paged sprzeda w spółce zależnej kilkanaście procent akcji. Pieniądze uzyskane w ten sposób pójdą na zupno zakładu produkującego sklejkę w Rosji lub na Białorusi. Dodatkowo zarząd spółki poważnie zastanawia się nad sprzedażą niskorentownej Paged Meble.

PARKIET – PROTEKTOR PRZEJMIE W LISTOPADZIE

Protektor w tym miesiącu ma sfinalizować przejęcie producenta rękawic ochronnych rocznymi przychodami na poziomie 12 mln PLN.

PARKIET – KERNEL MA PROBLEM Z FABRYKĄ

Jedna z sześciu należących do Kernela tłoczni oleju słonecznikowego może zostać zamknięta, bo domagają się tego radni miasta, w którym się znajduje. Sprawa trafiła do sądu, odbyło się pierwsze posiedzenie.

Brak komentarzy: