dlaczego podrożało, dlaczego potaniało

PETROLINVEST potaniał o ponad 10% po tym jak Morgan Stanley wypowiedział spółce umowę o sprzedaży gazu LPG za ponad 90 mln USD. Petrolinvest wprawdzie w komunikacie próbował interpretować to wydarzenie jako korzystną dla spółki część restrukturyzacji, ale inwestorzy najwyraźniej w to nieuwierzyli. Ponadto dziś wszystkie spółki Ryszarda Krauze wyraźnie traciły na wartości, możliwe, że rynek dodatkowo troche boi się sprawy w prokuraturze.

COGNOR podrożał o ponad 9%, bo Parkiet napisał, że ArcelorMittal może kupić ich polskie aktywa za cenę o prawie 60 mln PLN wyższą niż obecna wycena w księgach Cognora. Zysk z tej transakcji może więc wynieść 0,89 PLN na akcję. A te podrożały dziś o 0,25 PLN.

MUZA poszła w dół o 7,5%, po dalej jest sprzedawana przez Kompap. W trakcie sesji ukazał się komunikat, z którego wynika, że Kompap zmniejszył zaangażowanie z 30,25% do 26,76%. Ma więc jeszcze dużo do sprzedawania i można podejrzewać, że po tym jak nie udało mu się przejąć kontroli nad Muzą, dalej może sprzedawać.

IZNS IŁAWA podrożał o ponad 6%, bo Puls Biznesu napisał, że spółka przy okazji restrukturyzacji majątku może przeszacować wartość swojej nieruchomości i zyskać na tym około 14 mln PLN – czyli jakieś 0,95 PLN na akcję. A akcje IZNS podrożały dziś o 0,15 PLN.

BOMI potaniało o kolejne 4,5%, bo rynek ciągle się nie uspokoił i odzyskał zaufania do spółki, po tym jak ta ogłosiła, że będzie mieć ponad 100 mln PLN straty netto w tym roku. W ciągu tygodnia akcje Bomi poszły w dół o blisko 50%.

Brak komentarzy: