Najładniejsze uzasadnienie w historii polskiego prawodawstwa :)

Jak wiadomo, Polska wkrótce ma mieć nowy podatek. Podatek od KGHMu wydobycia srebra i miedzi. Projekt ustawy właśnie wpłynął do Sejmu. Oczywiście wraz z uzasadnieniem. Uzasadnienie ma 40 stron, a na jednej z nich fragment, który każdego powinien wprawić w niekłamany zachwyt:


Jakie studia kończył premier ? Historyczne chyba... :)

( sam bym tego nie odkopał, bo raczej nie wgłębiam się wieczorami w uzasadnienia projektów ustaw. Za podsunięcie na Facebooku tego wspaniałego kąska dzięki Przemysławowi Puchowi )

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Chyba trochę sobie jaja robią skoro w taki sposób uzasadniają :-) a Premier faktycznie jest historykiem z wykształcenia.

Anonimowy pisze...

Niech Pan coś napisze o nowym biznesie KGHM-u, ptasich odchodach w Ameryce Południowej. Skoro mają wydobywać guano albo zmniejszać koszty płacąc grosze peruwiańskim górnikom to niech lepiej oddadzą tę kasę państwu

Student pisze...

Kiedyś mi się obiło o uszy,chyba na lekcji historii, że sporo polityków ma właśnie takie wykształcenie.

Ujemny pisze...

Za 100 lat jak wiatraki bedą produkować prąd na każdym podwórku będzie podatek od wiatru bo to dobro narodowe i i wieje od zawsze

Marcin pisze...

Osobiście uważam, że akurat podatek od kopalin jest jednym z niewielu uzasadnionych podatków. Dlaczego? Dlatego, że sprzedając prywatnej firmie ziemię czy koncesję na wydobycie kopalin, państwo nie jest w stanie oszacować ilości i wartości surowców, znajdujących się na sprzedawanym obszarze. Albo cena będzie za wysoka, albo za niska. Dlatego właściwym wydaje się podatek od kopalin. Oczywiście na poziomie nie mordującym firmy.