PULS BIZNESU – PGE NIE PRZEJME ENERGI ?

Zdaniem gazety istnieje plotka wg której premierowi odwidziała się wizją fuzji PGE i EnergiPULS BIZNESU – INWESTORZY Z MIESZKA W MISPOLU

Kontrolujący Mieszka litewski fundusz Eva Grupe ma ponad 5% akcji Mispolu. PB donosi, że fundusz chciał odkupić też od Maka Jutkiewicza kolejnych 14% akcji Mispolu.

PARKIET – SĄD WSTRZYMAŁ UCHWAŁĘ EMPERII O BUYBACKU

Sąd zgodził się z wniosekim Eurocash i wstrzymał uchwałę WZA Emperii o buybacku. Emperia zaskarży postanowienie sądu.

QUMAK SEKOM ZWIĘKSZA ZYSKI

Qumak Sekom w Q3: przychody wzrosły o 49% do 91,6 mln PLN. Marża brutto na sprzedaży spadła z 16,4% rok temu do 14,8%. Zysk operacyjny wzrósł o 44% do 3,55 mln PLN, a zysk netto o 66% do 3,84 mln PLN. Spółka miała 1,26 mln PLN przychodów finansowych. Marża netto wzrosła z 3,8% do 4,2%. Zysk na akcję wzrósł o 12% do 1,38 PLN. To daje wskaźnik P/E=10,2

MCI ZAKŁADA FUNDUSZ NIERUCHOMOŚCI

Główny akcjonariusz MCI, Tomasz Czechowicz wniesie do funduszu spółki swoją firmę posiadającą nieruchomości warte 42,15 mln PLN. MCI zapłaci za aktywa emisją akcji po 7,53 PLN za sztukę. Kurs rynkowy MCI to obecnie 8,12 PLN.

PARKIET – JUTRZENKA MIAŁA UDANY III KWARTAŁ

Wyniki Jutrzenki za Q3 będą lepsze niż w pierwszym półroczu, Q4 też powinien być udany – uważa prezes. Segment napojów w grupie powinien w 2011 osiągnąć próg rentowności. W tym roku Jutrzenka nie dokona już żadnych przejęć.

CCC ZWIĘKSZA SPRZEDAŻ

Przychody ze sprzedaży w NG2 ( CCC ) w październiku wzrosły o 12,1% rdr i wyniosły 156,4 mln PLN

PULS BIZNESU – AKCJONARIUSZE POZWALI FON DO SĄDU

35 byłych akcjonariuszy reprezentowanych przez SII chce 4 mln PLN odszkodowania za prawa poboru Fona, które przepadły w 2007 kiedy KNF nie dopuścił nowej emisji do obrotu i spółka wycofała się z pomysłu emisji akcji. Zdaniem spółki o rezygnacji z emisji zdecydowali sami akcjonariusze, czyli WZA, więc nie było naruszenia prawa.

TVN WYEMITUJE OBLIGACJE ZA 250 MLN EURO

TVN zamierza wyemitować obligacje 5 – 15 letnie maksymalnie za 250 mln EUR, z kuponem do 10% rocznie. Celem emisji ma być refinansowanie obecnego zadłużenia spółki. Dług netto TVN na koniec trzeciego kwartału wynosił 2,568 mld PLN.

PARKIET - KULCZYK ŚREDNIO ZAINTERESOWANY LOTOSEM, W PRZECIWIEŃSTWIE DO ROSJAN

Jan Kulczyk obecnie koncentruje się na domknięciu transakcji przejęcia Enei i nie nastawia się na walkę o Lotos. Zapowiada, że przeanalizuje ofertę, ale generalnie sytuacja w branży paliwowej w Europie jest ciężka. Lotosem interesują się za to Rosneft, Gazpromneft i TNK BP. Zdaniem anonimowych rozmówców Parkietu najbardziej prawdopodobna jest wspólna oferta TNK BP i francuskiego Totala.

PARKIET – NETIA ZŁOŻYŁA OFERTĘ NA EXATEL

Minął termin składania ofert na Exatel. Do przetargu stanęła Netia, a także GTS. Nie startowała Telefonia Dialog, nie wiadomo natomiast czy o Exatel stara się Polkomtel, który wczesniej był typowany na faworyta przetargu. Exatel miał 153 mln zysku EBITDA w 2009.

PARKIET – EUROMARK BĘDZIE INWESTOWAĆ WOLNIEJ

Powiększenie sieci sklepów Planet Outdoor Euromarku z obecnych 22 do 40 dokona się do 2015. Wcześniej zapowiadano, że cel ten ma zostać osiągnięty w 2013.

Brak komentarzy: