dlaczego podrożało, dlaczego potaniało

PETROLINVEST podrożał o ponad 15% bo Puls Biznesu napisał, że na przełomie listopada i grudnia ma być opublikowana nowa strategia spółki. Rynek uznał, że to dobry pretekst, aby podbić nieco kurs, który od początku listopada spadł o 39,5%. Dla Petrolinvestu była to najlepsza sesja od kwietnia.

PC GUARD potaniał o ponad 6% po tym jak w sobotnim Parkiecie prezes Calatrava Capital przyznał, że nowe akcje, które PC Guard wyemituje dla funduszu będą miały cenę niższą od ceny rynkowej. W trakcie sesji opublikowano projekty uchwał na NWZA z których wynika, że nowe akcje PC Guard będą po 2,50 PLN. Cena rynkowa PC Guard już po dzisiejszych spadkach to 2,93 PLN.

LUBAWA podrożała o ponad 5% po informacji o tym, że chce przejąć firmę Litex i mieć w 2011 250 mln PLN przychodów i 25 mln PLN zysku EBITDA. Na zamknięciu akcje Lubawy były najwyżej od sierpnia 2009.

MIT potaniał o ponad 5% po tym jak Puls Biznesu opublikował artykuł, w którym zarzuca właścicielom spółki niejasne sztuczki księgowe. Na zamknięciu MIT był najniżej od czerwca. Już po zakończeniu sesji w oficjalnym komunikacie MIT zaprzeczył wszystkiemu co gazeta napisała.

RELPOL potaniał o ponad 5% bo inwestorzy sprzedawali akcje bojąc się podaży ze strony Ponar Holding. W czasie sesji ukazał się komunikat o tym, że Ponar Holding sprzedał 200 tysięcy akcji Relpolu i jego udział w spółce spadł poniżej 10%. Akcje Relpolu są teraz najtańsze od półtora miesiąca.

Brak komentarzy: