BIOTON MA SZANSĘ NA 0,5 MLD PLN I WSPÓŁPRACĘ Z ACTAVISEM

Bioton i Actavis z Islandii mają list intencyjny o uzgodnieniu warunków przyszłej współpracy w sprawie rozwoju, rejestracji i sprzedaży insulin Biotonu. Actavis ma być odpowiedzialny za działania marketingowe i dystrybucję Actavis zbada Bioton, umowa ma być zawarta do końca roku. Zgodnie z umową Actavis zapłaci Biotonowi jednorazowe wynagrodzenie nie większe niż 500 mln PLN. Actavis prowadzi działalność w 40 krajach, ma port folio 830 leków zarejestrowanych w 60 krajach, pracuje nad 330 kolejnymi.

RYSZARD KRAUZE POSZUKA 70 MLN PLN DLA BIOTONU

Bioton i Prokom Investments zawarły umowe zgodnie z którą Prokom do końca czerwca poszuka dla Biotonu 70 mln PLN. Dokapitalizowanie będzie w formie emisji akcji, albo pożyczek zamiennych na akcje. Za nowy kapitał Bioton chce kupić nowe produkty biotechnologiczne i uzupełnić woje port folio, oraz zwiększyć moce produkcyjne insuliny.

DREWEX NA SPRZEDAŻ

Piotr Polak – prezes i większościowy akcjonariusz Drewexu rozpoczął negocjacje z potencjalnymi inwestorami w sprawie sprzedaży pakietu kontrolnego. Z komunikatu wynika, że kupno pakietu może się odbyć w formie wezwania na akcje.

PRAWA POBORU BORYSZEWA WCHODZĄ DO OBROTU

Od poniedziałku notowane będą prawa poboru nowej emisji akcji. Przydzielono je akcjonariuszom na początku października. Prawa poboru będą notowane do 24 listopada. Za jedno można kupić dwie nowe akcje po 0,10 PLN. Zapisy na akcje od 18 do 29 listopada

NOVITUS PROTESTUJE NA WALNYM ELZABU PRZECIWKO KONTRWEZWANIU

WZA Elzabu uchwaliło buy back akcji, ale przedstawiciel Novitusa zgłosił do uchwały sprzeciw. Buyback może dotyczyć 2,184 mln akcji – 13,5% kapitału i odbędzie się w formie wezwania na akcje. Cena buybacku może się zawierać w przedziale od 3,40 PLN do 4,08 PLN. Obecnie trwa wezwanie ogłoszone przez Novitus z ceną 3,40 PLN.

ALTERCO KUPUJE GRUNTY

Alterco ma umowę przedwstępną kupna spółki, która posiada 4,81 ha w gminie Kiekrz. Cena to 2,13 mln EUR minus dług przejmowanej spółki. Spółka ma tez warunkową umowę kupna 3,33 ha w Gdańsku – Łostowicach za 16,7 mln PLN. Mają tam powstać budynki mieszkaniowe i obiekt usługowo-handlowy. Sprzedająca zobowiązała się sprzedać grunt do 30.06.2011. Warunkiem transakcji jest kupno przez nią gruntu do końca tego roku. Inne warunki to m.in. emisja obligacji za 30 mln PLN przez Alterco do końca tego roku

ELSTAR OILS SPRZEDAJE CORAZ MNIEJ

Przychody ze sprzedaży w październiku to 34,5 mln PLN. To o 23,3% mniej niż rok temu.

PRZERWA W WZA COGNORA SIĘ PRZEDŁUŻA

Zarząd spółki chce przedłużenia przerwy w NWZA do 22 listopada. Obecnie przewa trwa do 16 listopada.

PARKIET SOBOTA

- MISPOL CHCE SIĘ OBRONIĆ PRZED LITWINAMI EMISJĄ AKCJI

- POLNORD CHCE URUCHOMIĆ SPRZEDAŻ 400 MIESZKAŃ DO KOŃCA ROKU

- GTC ZAPŁACIŁO POLNORDOWI ZA 50% GALERII HANDLOWEJ W WILANOWIE 40 MLN PLN

- POLSKIE JADŁO BĘDZIE MIEĆ CAŁODOBOWY LOKAL GASTRONOMICZNY PRZY A4

- YAWAL W POŁÓWIE GRUDNIA POKAŻĘ KILKULETNIĄ STRATEGIĘ

- HYGIENIKA W 2011 ZWIĘKSZY UDZIAŁ MAREK WŁASNYCH W PRZYCHODACH Z 5% DO 25%

Brak komentarzy: