Centrozap czeka na wyrok

CENTROZAP CZEKA NA WYROK

Dziś o 10:30 Sąd Apelacyjny w Katowicach ma wydać orzeczenie w sprawie o odszkodowanie dla spółki od Skarbu Państwa. Sprawa była już w kasacji w Sądzie Najwyższym, który przyznał rację spółce. Chodzi łącznie o kwotę około 90 mln PLN.

PRAGMA INKASO CHCE PRZEJĄĆ GF PREMIUM

Pragma Inkaso ma umowę z akcjonariuszami posiadającymi 58% akcji GF Premium o tym, że Pragma ogłosi wezwanie na 66% akcji GF Premium, a oni na nie odpowiedzą. Cena w wezwaniu ma wynosić 18 PLN dla akcji zwykłych i 25 PLN dla akcji imiennych. Jeśli do momentu ogłoszenia wezwania zgodna z przepisami cena minimalna będzie wyższa od tych progów wtedy wezwania może nie być. Cena GF Premium na rynku to 16,19 PLN.

PARKIET – IZNS I MOSKA CIĄGLE NIE MOGĄ PRZEJĄĆ ZASTALU

W Zastalu osoby związane z zarządem i Jnem Olszewskim mają 31%, a IZNS i Moska 25%. Sprawę kontroli może przesądzić stanowisko Piotra Gwizda który ma prawie 5%, ale wczoraj nowym prezesem Zastalu został człowiek od Gwizda własnie, czyli Gwizd współpracuje z Olszewskim, a nie z Moską. NWZA ma być 29 grudnia, jeśli IZNS i Moska chcą przejąć Zastal, muszą mieć na nim co najmniej 36% głosów.

BOGDANKA PODNOSI PROGNOZY

Bogdanka zarobi w tym roku 224 mln PLN, a nie 201 mln jak wcześniej prognozowano. Daje to 6,59 PLN zysku na akcję. Czyli przy obecnej cenie rynkowej P/E=16. Prognoza zysku Ebitda rośnie z 391 do 410 mln PLN. Prognoza przychodów rośnie z 1,228 mld PLN do 1,237 mld PLN. Czyli prognoza marży EBITDA rośnie z 31,8% do 33,1%.

IDM SPRZEDAŁ AKCJE EFH MARKOWI FALENCIE

Zaangażowanie DM IDM w EFH spadło z 5,39% do 0,01%, z kolei zaangażowanie Marka Falenty wzrosło do 5%. Marek Falenta ma ponad 9% akcji DM IDM i jest tam największym akcjonariuszem. Posiada również 12,9% akcji Hawe

CENTROZAP SPRZEDA ENERGIĘ ZA 91 MLN PLN

Centrozap sprzeda w 2011 energię Dalkii za 91 mln PLN. Dla porównania : przychody ze sprzedaży Centrozapu po trzech kwartałach 2010 to 146,8 mln PLN.

PARKIET – FAM SZUKA INWESTORA DLA FAM TECHNIKI ODLEWNICZE

FAM rozmawia z inwestorem, który może przejąć spółkę zależną FAM Techniki Odlewnicze, jeśli grupa umorzy jej część długu. Może jeszcze w tym miesiącu zostanie też sprzedany ośrodek wczasowy w Rowach. Fam chce zawęzić swoją działalność do tkanin technicznych i cynkowania ogniowego.

PULS BIZNESU – IPOPEMA WYTYPOWAŁA NAJLEPSZE SPÓŁKI BUDOWLANE I IT

W sektorze budowlanym najlepsze wyniki podały wg Ipopemy Unibep, Hydrobudowa i Budopol, a najgorsze ABM Solid, Energomontaż Południe i Pol-Aqua. W sektorze IT najlepsi są ATM, ABS i Wasko, a najgorsi Infovide Matrix, Sygnity i NTT

PARKIET – LENTEX PO PRZEJĘCIACH MOŻE MIEĆ OK. 1 MLD PLN PRZYCHODÓW ROCZNIE

Zdaniem Krzysztofa Moski, głównego akcjonariusza Lentexu, jeśli spółka przejmie Graboplast i Gamrat to przychody grupy mogą wynosić 0,7 – 1 mld PLN. Obecny Lentex to 170 mln PLN przychodów, Gamrat około 200 mln, a Graboplast około 300 mln PLN.

PARKIET – AMICA NA SPRZEDAŻ ?

Niemiecki koncern BSH zakończył due dilligence i do końca listopada ma się zdecydować czy zleca Amice produkcję kuchni, czy przejmuje spółkę.

PARKIET – RAINBOW TOURS CHCE ZAROBIĆ 11 MLN PLN W 2011

Przychody Rainbow Tours w 2011 mają wynieść 500 mln PLN,a zysk netto 11 mln PLN. Kilka tygodni temu prezes wspominał o poziomie zysku w 2011 w okolicach 16 mln PLN.

PARKIET – COMPLEX MA MIEĆ ZYSK NETTO W 2010

Spółka, która po trzech kwartałach miała ponad 2 mln PLN straty ma mieć zysk w Q4 i w całym roku. W 2011 przychody mają wzrosnąć organicznie o kilka procent,a spółka może przejąć trzy firmy, pierwszą może jeszcze w tym roku.

PARKIET - ARTERIA CHCE ZWIĘKSZAĆ RENTOWNOŚĆ

W ciągu 2-3 lat rentowność netto ma wzrosnąć z obecnych 5% do 8-10%. Natomiast wyniki za Q4 mogą być słabe.

PARKIET – ENERGOMONTAŻ PÓŁNOC MA MIEĆ MARŻE NETTO PONAD 5%

Prezes spółki zakłada, że marża netto w 2010 przekroczy 5%, a 2011 nie powinien być gorszy. W portfelu spółka ma obecnie zlecenia za ok. 450 mln PLN, z tego na 2011 około 200 mln PLN.

SZEF RN SPRZEDAJE AKCJE SECO WARWICK

Przewodniczący rady nadzorczej sprzedał akcje za 176 tys. PLN, średnio po 35,79 PLN. Kurs rynkowy Seco Warwick to 34,89 PLN.

Brak komentarzy: