Wezwanie na Bogdankę ze strony JSW ?

PARKIET – WEZWANIE NA BOGDANKĘ ZE STRONY JSW ?

Wiceminister skarbu pytana przez Parkiet, czy w przyszłym tygodniu można oczekiwać wezwania na akcje Bogdanki ze strony Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie zaprzeczyła, ale dodała, że „muszą być spełnione odpowiednie warunki”.

PARKIET – SIMPLE BĘDZIE EMITOWAĆ AKCJE ABY SFINANSOWAĆ PRZEJĘCIA

NWZA, które ma uchwalić podniesienie kapitału o ok. 10 mln PLN ma się odbyć w styczniu. Simple rozmawia w tej chwili o przejęciu pięciu spółek. Emisja ma być z prawem poboru i ma pomóc sfinansować przejęcia. Możliwa jest też kolejna emisja dla inwestorów finansowych i zamiana akcji imiennych na zwykłe. Po przejęciach spółka ma sięgnąć 100 mln PLN przychodów w 2013.

PARKIET – JAGO BĘDZIE MIEĆ SŁABY Q4, ALE PLOTKI O UPADŁOŚCI TO PRZESADA

Prezes Jago przyznaje, że czwarty kwartał nie przyniesie poprawy wyników. Po trzech kwartałach spółka ma 20,7 mln PLN straty. Prezes jednak patrzy w przyszłość z umiarkowanym optymizmem. Gazeta sprawdziła w sądzie plotki o tym, że ktoś złożył wniosek o upadłość Jago, okazuje się, że takiego wniosku nie ma. Zdaniem zarządu żaden z wierzycieli nie ma zamiaru składać takiego wniosku.

KOMPAP DALEJ SPRZEDAJE MUZĘ

Zaangażowanie Kompapu w Muzie spadło z 26,76% do 22,57%.

PIONEER TFI DOKUPUJE AKCJI BOMI, A BPH TFI JE SPRZEDAJE

Pioneer TFI zwiększył zaangażowanie w Bomi z 16,86% do 17,24%. Z kolei BPH TFI zmniejszył zaangażowanie poniżej 5%.

ZPUE DOSTAŁO PRAWIE 14 MLN PLN Z UNII EUROPEJSKIEJ

ZPUE dostanie 13,851 mln na dofinansowanie projektu wdrożenia do produkcji trójfunkcyjnego łącznika izolacyjnego średniego napięcia. Łączne koszty inwestycji spółka szacuje na 28,113 mln PLN. Zakończenie realizacji projektu planuje się na początek 2012.

PARKIET – DŁUG LITWESKIEJ SPÓŁKI, KTÓRĄ PRZEJMUJE TRAKCJA MA SPAŚĆ

Zdaniem prezesa Trakcji Polskiej dług netto litewskiej Tiltry, który obecnie wynosi 230 mln PLN jest wysoki sezonowo, a do marca spadnie do 135 – 145 mln PLN, czyli jej wskaźnik dług netto/EBITDA będzie wynosić 1,1.

PREZES HAWE KUPI AKCJE W PROGRAMIE MOTYWACYJNYM

Prezes Hawe kupi 2 mln akcji serii G po 1 PLN. Akcji tych nie będzie mógł sprzedać przed 15 lipca 2012. 2 mln akcji to 1,86% kapitału spółki.

Brak komentarzy: