Goldman Sachs wycenia NWR 18,9% powyżej rynku

GOLDMAN SACHS WYCENIA NWR ZNACZNIE POWYŻEJ RYNKU

Goldman Sachs obniżył cenę docelową NWR z 9,1 GBP do 8,4 GBP, czyli do 40 PLN. Cena rynkowa NWR to 33,65 PLN, czyli zdaniem Goldman Sachs akcje NWR mają 18,9% potencjał wzrostu.

PARKIET – JAN PILCH NIE WYKLUCZA ZAKUPU AKCJI BYTOMIA NA GIEŁDZIE

Jan Pilch nie wykluczył, że może kupować akcje Bytomia na giełdzie. Nie wycofa się ze spółki, dopóki Bytom nie osiągnie 10% rentowności netto.

PARKIET – BOMI NIE MA PROBLEMÓW Z PŁYNNOŚCIĄ

Prezes spółki zdementował plotki wg których Bomi ma roblemy z płynnością. Ponadtwo 22 grudnia NWZA wprowadzi w spółce strukturę holdingową

PARKIET – PCC INTERMODAL MIAŁ REKORDOWY PAŹDZIERNIK

PCC Intermodal przewiózł w październiku 7200 kontenerów – najwięcej w tym roku. Na początku 2011 spółka uruchamia terminal przeładunkowy w Kutnie.

HSBC REKOMENDUJE NIEDOWAŻANIE CEZ

HSBC wydał rekomendacje „nidoważaj” dla CEZ i obniżył cenę docelową z 770 do 750 CZK, czyli 121,80 PLN. Kurs zamknięcia w piątek to 124,50 PLN.

PARKIET – PROCAD BĘDZIE W TYM ROKU NA PLUSIE

Procad, który po trzech kwartałach miał 140 tys PLN straty wyjdzie do końca roku na plus – zapewnia prezes. Choć dodaje, że jest trudniej, bo główny partner biznesowy Autodesk stosuje promocje i rozszerza sieć dystrybucji, także o Internet, co negatywnie wpływa na marże.

PARKIET – NETIA OFERUJE 800 MLN PLN ZA EXATEL

Prezes Netii przyznał, że podnoszą swoją ofertę za Exatel o 100 mln PLN do ponad 800 mln PLN. Netia już odpadła w przetargu sprzedaży Exatela przez PGE, ale liczy na to, że jeśli PGE nie dogada się z wybraną do negocjacji dwójką ( Polkomtel, Mediatel ), to wróci do rozmów z Netią.

PARKIET – KONSORCJUM STALI MOŻE NIE POŁĄCZYĆ SIĘ Z BOWIMEM

Podobno fuzja Konsorcjum i Bowimu stoi pod znakiem zapytania, bo z jednej strony właściciele Bowimu trochę się rozmyślili, z drugiej strony Konsorcjum też ma wątpliwości i jeszcze nawet nie zwołało NWZA do zatwierdzenia transakcji.

PULS BIZNESU – VINDEXUS PRZYGOTOWUJE EMISJĘ AKCJI

Vindexus kupił od PKP pakiet wierzytelności o wartości nominalnej 70 mln PLN. Spółka rozmawia z inwestorem o emisji 1 mln nowych akcji, aby sfinansować zakup kolejnego pakietu.

Brak komentarzy: