ZMIANY W INDEKSACH OD 20 GRUDNIA

Do WIG20 wchodzi Tauron, wypada Bioton. Do mW40 wchodzi Cinema City, wypada Ciech. Do sW80 wchodzą ABC Data, City Interactive, Karen, Kruszwica, Optimus, Trion i TU Europa. Wypadają z niego: Atlantis, ATM Grupa, Black Lion, Elstar Oil, Hutmen, MIT i Orco.

TVN CNBC – KREDYT BANKOWI ZACZYNAJĄ PSUĆ SIĘ KREDYTY HIPOTECZNE

W 140 mln PLN odpisów w bankowości detalicznej w Q3 większość to odpisy dotyczące kredytów hipotecznych, a nie konsumpcyjnych.

PARKIET – LPP SPRZEDAJE ESOTIQ I LICZY NA DOBRE WYNIKI W Q4

LPP sprzeda sieci sklepów z bielizną – Esotiq i Henderson. Obecnie obydwie marki działają na progu rentowności. Wyniki za Q4 mają być lepsze niż rok temu, kiedy zysk wyniósł 83,5 mln PLN. Powierzchnia handlowa w ciągu roku zwiększyła się w LPP o 12,5%.

PARKIET – PGE POŻYCZA 10 MLD PLN NA INWESTYCJE

PGE podpisała z konsorcjum 4 banków program emisji obligacji o łącznej wartości 10 mld PLN. Pieniądze mają iść na budowę dwóch bloków w Elektrowni Opole i jednego bloku 460 MW w Elektrowni Turów.Częściowo też zostaną zrefinansowane stare długi. Przetarg o wartości 10 mld PLN, na Opole ma być rozstrzygnięty za 3 – 4 miesiące. Wartośc prac w Turowie to 3,5 mld PLN

PARKIET – AKCJE GPW SĄ DROGIE

Po debiucie wskaźnik P/E dla akcji GPW to 23,6. Tymczasem londyńska LSE ma ten wskaźnik na poziomie 22,1, Deutsche Boerse – 21, Nasdaq – 15,4, a NYSE Euronext – 12,9.

KRZYSZTOF FIJAŁKOWSKI SPRZEDAJE AKCJE LUBAWY

K.Fijałkowski po sprzedaży niewielkiego pakietu akcji zmniejszył zaangażowanie poniżej 10%

KREDYT INKASO NA ZAKUPACH

Kredyt Inkaso kupiła od Eurobanku pakiet wierzytelności o nominalnej wartości 22,5 mln PLN. Spółka podsumowała też niedawną emisję akcji. Redukcja zleceń w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 73,1%.

CITY INTERACTIVE NA FOREXIE

Spółka sprzedała 350 tys. USD po kursie 2,8178 PLN. Data rozliczenia to 10 lutego 2011.

Brak komentarzy: