dlaczego podrożało, dlaczego potaniało

COGNOR poszedł w dół o ponad 7%, bo Puls Biznesu napisał, że spółka nie może dogadać się z Arcelorem w sprawie sprzedaży polskich aktywów i do transakcji może nie dojść.

BOMI podrożało o ponad 6% po komunikacie o tym, że wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółki kupił akcje za 778 tys. PLN, średnio po 6,60 PLN. Dziś akcje kosztują 7,24 PLN, drugi raz w tym tygodniu próbowały przebić się powyżej 7,25 PLN i drugi raz się nie udało.

DGA spadło o ponad 5% po tym jak Parkiet napisał, że jest problem ze spółka zależną Braster. DGA jako główny inwestor nie może się tam dogadać z pozostałymi akcjonariuszami. W efekcie WZA Brastera nie podjęło decyzji o podniesieniu kapitału i Braster nie dostał 1,2 mln PLN potrzebnych na inwestycje.

DOM DEVELOPMENT potaniał o 5% po zaskakującym komunikacie o tym, że spółka sprzedaje nieruchomości. Do tej pory, jako developer, głównie kupowała i budowała nieruchomości. Spółka sprzedała kamienicę w centrum Warszawy za 95,027 mln PLN. Wartość księgowa tej nieruchomości wynosiła 92,6 mln PLN. Akcje Dom Development zakończyły sesję poniżej 40 PLN pierwszy raz od września 2009.

IMPEXMETAL podrożał o prawie 4% po tym jak analitycy DI BRE wydali rekomendacje kupna tych akcji i wycenili jedną na 5,10 PLN. Po dzisiejszym wzroście to nadal o 12,6% powyżej ceny rynkowej.

Brak komentarzy: