Getin kupuje Allianz Bank Polska

GETIN KUPUJE ALLIANZ BANK POLSKA

Getin Holding ma umowę kupna Allianz Bank Polska. Cena zostanie ustalona według wzoru : aktywa netto banku minus uzgodnione przez strony pozycje. Na 30 czerwca cena wynosiłaby 140 mln PLN. Suma bilansowa Allianz Bank Polska na półrocze to 1,034 mld PLN.

KOV MA WIĘCEJ ROPY I GAZU NA UKRAINIE

Z raportu firmy konsultingowej RPS Energy wynika, że spółka zależna KUB-Gas LCC ma 5,6 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Poprzednie szacunki mówiły o 1,8 mln baryłek. Do tego w ukraińskich złożach jest jeszcze 1,7 mln baryłek prawdopodobnych i 1,6 mln baryłek możliwych. Razem 8,9 mln baryłek ( wczesniej szacowany zasoby na 4,4 mln baryłek ). KOV poinformował też o rozpoczęciu drążenia odwiertu O-8 na polu Olgowskoje na Ukrainie. Prace będą trwać około 45 dni.

PETROLINVEST NIE BĘDZIE KUPOWAĆ GAZU LNG OD MORGANA STANLEYA

Morgan Stanley wypowiedział miesiąc temu Petrolinvestowi umowę z 2009 o sprzedaży dla Petrolinvestu 140 tys. ton LPG za ponad 90 mln USD. Przyczyną wypowiedzenia było nieustanowienie zabezpieczenia płatności w postaci akredytywy. Wczoraj obie strony doszły do porozumienia zgodnie z którym Petrolinvest zapłaci MS 2,45 mln USD, czyli kwotę, którą MS zarobiłby dostarczając dalej LPG. Kwota ta nie obciąży wyniku Petrolinvestu, bo już wczesniej utworzono na nią rezerwę. Spółka twierdzi, że koniec współpracy z Morgan Stanley to element restrukturyzacji segmentu LPG w spółce.

DI BRE UWAŻA, ŻE KGHM JEST JUŻ ZA DROGI

Analitycy DI BRE obniżyli rekomendację dla akcji GHM z „trzymaj” do „redukuj”. Wyceniają jedną na 122 PLN – o 12,2% poniżej ceny rynkowej.

ERSTE WYCENIA CYFROWY POLSAT NA 18 PLN

Analitycy Erste nadal rekomendują akumulację akcji Cyfrowego Polsatu i wyceniają jedną akcję na 18 PLN – o 18,6% powyżej ceny rynkowej. Według analityków Cyfrowy Polsat nie będzie miał kłopotów z finansowaniem transakcji przejęcia Telewizji Polsat, a cenę transakcji uznali za „względnie uzasadnioną"

ALTERCO KUPUJE GRUNT ZA 28 MLN PLN

Alterco ma umowę przedwstępną kupna 21,86 ha w podkrakowskich Zielonkach za 28,5 mln PLN. Alterco chce tam zbudować osiedle domów jednorodzinnych. Umowa przyrzeczona zostanie zawarta nie wcześniej niż 1 stycznia 2013. Wcześniej nieruchomość ma mieć porządek w księdze wieczystej i uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli planu nie będzie cena zostanie obniżona o 4 mln PLN.

AVIVA OFE SPRZEDAJE PBG

Zaangażowanie Aviva OFE w PBG spadło poniżej 5%

Brak komentarzy: