EUREKO SPRZEDAJE PZU

Eureko rozpoczęło sprzedaż 12,9% akcji PZU. Odbiorcami będą inwestorzy instytucjonalni, którzy zostaną znalezieni w trakcie przyspieszonego budowania księgi popytu. Pakiet wystawiony na sprzedaż ma wartość 4,1 mld PLN.

KUPUJ BBI DEVELOPMENT NFI – DORADZA BRE

DI BRE doradza kupowanie akcji BBI Development NFI i ustala cenę docelową na 0,55 PLN – o 14,6% powyżej ceny rynkowej.

AKUMULUJ PKO BP – DORADZA DI BRE

DI BRE rekomenduje akumulacje akcji PKO BP i ustala cenę docelową akcji na 51 PLN – o 14,6% powyżej ceny rynkowej. Zdaniem analityków PKO BP zarobi w 2011 4,1 mld PLN.

PARKIET – PREZES CALATRAVA CAPITAL ZAMIERZA KUPOWAĆ AKCJE

Prezes Calatravy, która podpisała umowę inwestycyjną z Yorkville Advisors, zapowiada, że zamierza zwiększać zaangażowanie w akcje spółki.

35-40 MLN PLN ZYSKU NETTO CITY INTERACTIVE W 2011

Prezes City Interactive uważa, że czwarty kwartał pokaże bardzo dobre wyniki, a w 2011 spółka ma szansę na 35 – 40 mln PLN zysku netto.

NOWA EMISJA AKCJI LUBAWY MA BYĆ DLA STANISŁAWA LITWINA

68,5 mln nowych akcji, których emisję ma uchwalić NWZA 14 grudnia ma być opłaconych udziałami w Effect System i Mirandzie – to spółki należące do Stanisława Litwina. Effect System produkuje flagi, bandery, parasole i namioty, a Miranda produkuje tkaniny i dzianiny.

MIRBUD WPROWADZI SPÓŁKĘ ZALEŻNĄ NA GPW

RN Mirbudu zgodziła się na wprowadzenie na GPW spółki zależnej – dewelopera JHM Development.

PARKIET – NFI OCTAVA CHCE ROZBUDOWAĆ MAGNOLIĘ PARK

Octava chce zwiększyć o 12,5 tys. mkw powierzchnię handlową galerii Magnolia Park we Wrocławiu. Rozbudowa ma się zakończyć w Q1’2012. Koszt inwestycji to kilkadziesiąt mln PLN, nowa powierzchnia jest już prawie w całości wynajęta Castoramie i H&M. Fundusz latem 2011 odda do użytku 3,5 tys. mkw mieszkań w Chełmie. Wiosną 2012 ma być zakończony projekt 8 tys. mkw mieszkań w Lublinie.

PULS BIZNESU – NFI EMF CHCE PRZEJĄĆ CHORWACKĄ SPÓŁKĘ

Chorwackie media informują że NFI EMF złożył oferte przejęcia firmy Magma – to sieć 90 sklepów odzieżowych. Za 50% NFI EMF miałby płacić 9,3 mln EUR czyli prawie 37 mln PLN. Akcje Magmy na giełdzie w Zagrzebiu drożały wczoraj o ponad 25%.

BOMI MOŻE DALEJ TANIEĆ

Bomi zmieniając nagle prognozę wyników i ogłaszając restrukturyzacje mocno nadwyrężyła zaufanie inwestorów, dlatego kurs spółki może dalej spadać – uważa Tomasz Manowiec, analityk BM BGŻ.

PGF MOŻE UPUBLICZNI SPÓŁKĘ ZALEŻNĄ

PGF nie wyklucza wprowadzenia Central European Pharmaceutical Distribution na GPW. Decyza może zapaść do połowy 2011. CEPD ma 512 aptek w Polsce, 213 na Litwie i chce pozyskać kilkaset milionów PLN na rozwój.

OFE NIE SPRZEDADZĄ AKCJI BOGDANKI – UWAŻA MINISTER GRAD

Zdaniem ministra skarbu państwa Aleksandra Grada fundusze emerytalne nie odpowiedzą na wezwanie ogłoszone przez NWR i nie sprzedadzą akcji Bogdanki, bo im się to nie opłaca. Wezwanie NWR trwa do 29 listopada

IZNS SPRZEDA DZIAŁ TABLIC REJESTRACYJNYCH

14 grudnia NWZA w spółce ma wyrazić zgodę na sprzedaż Działu ds. Nieruchomości i Działu ds. Tablic rejestracyjnych.

KREDYT INKASO KUPI KANCELARIĘ PRAWNICZĄ

Kredyt Inkaso ma list intencyjny w sprawie kupna większościowego pakietu udziałów w kancelarii prawniczej Forum radca prawny Krzysztof Pilus i spółka. Umowa przyrzeczona ma zostać zawarta do końca roku.

PIONEER INWESTUJE W PBG

Pioneer TFI dokupił akcji PBG i przekroczył w tej spółce 12%.

Brak komentarzy: