dlaczego podrożało, dlaczego potaniało

4 FUN MEDIA na debiucie zanotowały spadek o 11,4%. Spółka sprzedawała akcje miesiąc temu, ci którzy wzięli udział w IPO dziś woleli natychmiast sprzedać akcje, pomimo opublikowanych właśnie, lepszych niż rok temu, wyników spółki za trzeci kwartał. Akcje spółki na pierwszej sesji ani przez chwilę nie były powyżej ceny z oferty publicznej.

NETIA podrożała o 6,8% po tym jak Parkiet zasugerował, że Polkomtel może nie kupić Exatela, bo sprzeciwia się temu akcjonariusz Polkomtela – Vodafone. Ewentualne wycofanie się Polkomtela z wyścigu po Exatel zwiększa szanse Netii w tym wyścigu. Od szczytu na początku października akcje Netii potaniały o 13%, dziś w ciągu jednej sesji spółka odrobiła prawie połowę tych strat.

SYNTHOS podrożał o 6,7% po tym jak analitycy DM BZ WBK utrzymali dla tych akcji rekomendację kupuj i podnieśli cenę docelową do 3,50 PLN. To o 22,8% powyżej ceny rynkowej.

POLNORD poszedł w górę o 6% po informacji o tym, że ma finansowanie na budowę biurowca o powierzchni 8710 mkw na Wilanowie. Spółka dostała z PKO BP 47,4 mln PLN kredytu inwestycyjnego do 2025 roku.

CITY INTERACTIVE podrożał o 4,7%, akcje tej spółki były na zamknięciu najdroższe od 22 września. Niewykluczone, że spółka już zakończyła korektę spadkową po wcześniejszym wzroście kursu o 1632% ( od marca do września ). Dodatkowo Puls Biznesu umieścił dziś tę spółkę na liście spółek – kandydatów do rajdu św. Mikołaja.

Brak komentarzy: