WNIOSEK O UPADŁOŚĆ SPÓŁKI ZALEŻNEJ TRIONU

Spółka Intur – część grupy Trionu – złożyła wniosek o upadłość układową. Sytuacja jest spowodowana niewypłacalnością czołowych kontrahentów spółki. Zdaniem zarządu Trion, Intur po układzie z wierzycielami miałby szanse na rentowną działalność, bo dysponuje dobrą, rozpoznawalną marką i ugruntowaną pozycją na rynku stolarki otworowej.

GTC SPRZEDAŁ DWA BIUROWCE ZA 313,6 MLN PLN

GTC sfinalizował sprzedaż dwóch biurowców : Topaz i Nefryt za 78,946 mln EUR, czyli za 313,6 mln PLN. Łączna powierzchnia najmu biurowców, znajdujących się na warszawskim Mokotowie to 27000 mkw. Czyli cena to 2924 EUR ( 11615 PLN ) za metr kwadratowy. Nabywcą jest RREEF Investment GmbH.

NOVITUS MOŻE ZMIENIĆ CENĘ W WEZWANIU NA ELZAB

Novitus uważa, że proponowana przez nich cena 3,70 PLN a akcje Elzabu jest dobra, ale nie wyklucza, że po podaniu wyników „najbliższych kwartałów” zweryfikuje swój pogląd. Może to zrobić także jeśli Elzab przedstawi prognozy wyników i efekty synergii ze współpracy między Elzabem a Exorigo.

GŁÓWNY AKCJONARIUSZ PRÓCHNIKA SPRZEDAJE AKCJE. PREZES TEŻ.

Małgorzata Grabowska sprzedała w transakcji pakietowej 7,99 mln akcji po 0,50 PLN. Jej zaangażowanie spadło z 23,79% do 17,27%. Dodatkowo prezes Andrzej Grabowski sprzedał 2 mln akcji po 0,50 PLN. Wszystkie te akcje kupił Jarosław Drozd, który teraz ma 8,16% w Próchniku. Jarosław Drozd jest w zarządzie firmy Bioelektra razem z Krzysztofem Grabowskim i w zarządzie firmy Absolut Fashion Group razem z Małgorzatą Grabowską.

CASHFLOW MA NOWE 13,5 MLN PLN

Cahflow sprzedał obligacje. Ma z tego tytułu 13,5 mln PLN.

BAKALLAND CHCE WYPŁACIĆ 0,19 PLN DYWIDENDY NA AKCJĘ

24 listopada NWZA ma uchwalić wypłatę 0,19 PLN dywidendy na akcję. Na dywidendę łącznie ma iść 3,99 mln PLN czyli około 80% ubiegłorocznego zysku. Dniem dywidendy ma być 9 grudnia, czyli akcje trzeba będzie mieć 6 grudnia. Wypłata 5 stycznia. Stopa dywidendy 2,90%. Ponadto NWZA ma uchwalić program opcji pracowniczych i związane z nim docelowe podniesienie kapitału o 759 tys. Akcji.

KGHM KUPUJE TAURON

Podmiot związany z członkiem RN Taurona kupił w pakietówkach 9,18 mln akcji Taurona za 55,8 mln PLN, po 6,08 PLN. To 0,6% akcji spółki. W RN Taurona zasiada przedstawiciel KGHM.

CZŁOWIEK PATROWICZA NOWYM PREZESEM ELKOPU

Nowym prezesem Elkopu został Jacek Koralewski, członek rad nadzorczych wielu spółek Mariusza Patrowicza m.in. Fonu, Atlantisa, Investment Friends.

SPRZEDAŻ AKCJI DGA

Mariusz Padarz, który miał 5,85% akcji DGA sprzedał ich ponad 77 tys. i zszedł poniżej progu 5%.

ZREMB SIĘ ROZMYŚLIŁ I JUŻ NIE CHCE STOCZNI

Zremb wycofuje się z umowy przedwstępnej o kupnie majątku Stoczni Tczew.

CERAMIKA NOWA GALA CHCE SPRZEDAĆ NIERUCHOMOŚĆ W KOŃSKICH I SPRZEDAJE AKCJE

Ceramika zwołała NWZA na 29 listopada, aby podjąć uchwałę o sprzedaży za nie mniej niż 3,2 mln PLN nieruchomości wraz z budynkami w Końskich. Tymczasem spółka sprzedała 10% swoich akcji ( wcześniej skupionych z rynku ) firmie CNG Luxembourg. W zarządzie CNG Luxembourg zasiadają prezes i wiceprezes Ceramiki.

COMPLEX KUPIŁ NIERUCHOMOŚĆ W ŁODZI

Nieruchomość z budynkiem produkcyjno-magazynowym o powierzchni 16,9 tys mkw w Łodzi kupił za 12 mln PLN Complex. Na razie zapłacili 1,3 mln PLN, reszta w 36 ratach. Na kupno nieruchomości Complex wziął 8,95 mln PLN kredytu.

ZLECENIE ZA BLISKO 14 MLN PLN DLA ENERGOPOLU

13,874 mln PLN za modernizacje oczyszczalni i budowę wodociągów w Oławie. Termin wykonania kontraktu to 2 lipca 2012.

9,18 MLN PLN Z PKP DLA ABM SOLID

9,18 mln PLN dostanie ABM Solid za zaprojektowanie i wykonanie dla PKP 8 konstrukcji tymczasowych dla przebudowy obiektów na linii Grodzisk Mazowiecki – Zawiercie.

POL AQUA NA RAZIE NIE STRACI SPÓŁKI ZALEŻNEJ

Zależna Vectra na razie nie upadnie. Sąd na wniosek zarządu Vectry umorzył postępowanie w sprawie o ogłoszenie upadłości układowej.

FORTIS POŻYCZA CHF OD MATKI

Fortis Bank Polska pożyczył 250 mln CHF na bieżącą działalność. Kredyt jest na 3 lata.

Brak komentarzy: