PGE WPROWADZA NA RYNEK AKCJE PRACOWNICZE

Do obrotu wchodzi 139,69 mln akcji, o wartości rynkowej 3,04 mld PLN.

ELZAB CHCE SIĘ BRONIĆ PRZED NOVITUSEM

12 listopada NWZA ma uchwalić skup akcji własnych z rynku. Skupionych ma być do 2,184 mln akcji – to 13,5% akcji - po cenie od 3,40 PLN do 4,08 PLN. Cena maksymalna jest więc o 20% wyższa od ceny w wezwaniu ogłoszonym przez Novitusa ( 3,40 PLN ), który chce przejąć Elzab. Buyback ma trwać do końca 2010 roku.

IMPEXMETAL SKOŃCZYŁ BUYBACK I ZARAZ ZACZNIE NASTĘPNY

Zakończono skup akcji rozpoczęty w lipcu 2008. Spółka skupiła 6,33%, średnio po 3,12 PLN. Kurs giełdowy to obecnie 4,07 PLN. 15 listopada odbędzie się NWZA, które ma uchwalić kolejny buy back akcji. A on dotyczyć do 20% akcji spółki, spółka będzie mogła je kupować po cenach od 2PLN do 8 PLN.

OCTAVA NFI ZAMIAST GALERII MOŻE MIEĆ W WAŁBRZYCHU DUŻY PROBLEM

W budowanej przez zależną od Octavy spółkę Galeria 7 galerii handlowej w Wałbrzychu nie będzie sklepu Tesco. Tesco się wycofało, bo Galeria7 nie dostała kredytu z banku na budowę galerii, a ponadto budowa konkurencyjnej galerii w Wałbrzychu jest bardziej zaawansowana ( więc zapewne Tesco będzie mieć sklep tam )

LENTEX WE WRZEŚNIU MIAŁ ZYSK I WIĘKSZE MARŻE

Lentex podał wyniki za wrzesień. Przychody spadły o 17,9%, ale EBITDA wzrosła o 72%, a poziomie netto jest 0,58 mln PL zysku, a rok temu był 0,05 mln PLN straty. Marża EBITDA wzrosła do 8,8% z 4,2% rok temu. Dla 9 miesięcy łącznie marża EBITDA wynosi 10,3%, rok temu wynosiła 9,8%.

NWR OBNIŻA CENY WĘGLA

NWR obniża ceny na czwarty kwartał. Cena coking coal idzie w dół o 3% do 154 EUR za tonę, a cena coke idzie w dół o 9% do 331 EUR za tonę.

TAURON PRZYGOTOWUJE SIĘ DO NOWEJ EMISJI ?

NWZA Tauronu 10 listopada ma obniżyć wartość nominalną akcji z 9 PLN do 5 PLN. Wartość nominalna akcji ma znaczenie przy nowych emisjach akcji, ponieważ nowe akcje nie mogą być sprzedawane po cenie poniżej wartości nominalnej. Tymczasem cena giełdowa akcji Tauronu to ok. 6 PLN, dlatego ewentualna nowa emisja z ceną powyżej dotychczasowej wartości nominalnej 9 PLN miałaby małe szanse powodzenia. Przy wartości nominalnej 5 PLN nowe emisje stają się możliwe. Wcześniej prezes Tauronu wspominał, że jest zainteresowany polskimi aktywami dystrybucyjnymi Vattenfalla.

RYSZARD KRAUZE WYPOŻYCZYŁ NA ROK 2,5% AKCJI BIOTONU

Zaangażowanie Ryszarda Krauze spadło czasowo z 26,7% do 24,17%. To efekt pożyczki 2,53% akcji innym podmiotom. Akcje zostaną zwrócone do 5 października 2011.

ERGIS BUDUJE NOWĄ FABRYKĘ

W nowym zakładzie ma powstawać folia opakowaniowa. Koszt inwestycji ma wynieść 22 mln PLN


RESTRUKTURYZACJI MAJĄTKOWEJ W DUDZIE CIĄG DALSZY

PKM Duda sprzedaje za 16,6 mln PLN nieruchomość – 16 silosów zbożowych z oprzyrządowaniem. Pieniądze mają znaleźć się na koncie spółki do 18 października.

ATLANTIS SPRZEDAŁ STARE AKCJE ATLANTIS ENERGY, ŻEBY MIEĆ ZA CO KUPIĆ NOWE AKCJE

Atlantis sprzedał 2,5 mln akcji Atlantis Energy po 0,30 PLN. Zaangażowanie Atlantisu w Atlantis Energy spadło z 48,7% do 42,75%. Środki pozyskane ze sprzedaży akcji zostaną wykorzystane na objęcie akcji nowej emisji Atlantis Energy.

GASTEL ŻURAWIE NIE PRZEJMIE PGMB BUDOPOLU

PGMB Budopol odrzucił ofertę przejęcia 100% akcji przez Gastel Żurawie. Przejęcia nie będzie.

BRE NIE BĘDZIE JUŻ ADMINISTROWAĆ AKCJAMI AD.NET

Bank BRE zrzekł się pełnomocnictw upoważniających bank do wykonywania praw z akcji Ad.NET – spółki zależnej Internet Group

INTERFERIE ODŁOŻYŁY DECYZJĘ O NIERUCHOMOŚCIACH DO LISTOPADA

NZA Interferii zostało przerwane do 10 listopada. Akcjonariusze nie zdążyli podjąć decyzji o sprzedaży nieruchomości hotelowej i kupnie nieruchomości biurowej. Obydwie mieszczą się w Lublinie, przy tej samej ulicy.

TESGAS ZROBI GAZOCIĄGI PRZY AUTOSTRADZIE A1

2,22 mln PLN brutto za wykonanie dla PBG do 20 maja 2011 przebudowy sieci gazowej przy odcinku A1 Toruń – Stryków. Wartość umów z PBG zawartych od 19 lipca sięgnęła już 8,24 mln PLN brutto. Przychody Tesgasu w H1 wyniosły 41,3 mln PLN.

GG PARKIET - SOBOTA

PREZES CITY INTERACTIVE NIE CHCE DALEJ SPRZEDAWAĆ AKCJI

Prezes Marek Tymiński deklaruje, że nie chce wykorzystywać buybacku akcji do tego, żeby sprzedawać spółce swoje akcje. Dodaje też, że skup nie będzie prowadzony za wszelką cenę, spółka będzie raczej wykorzystywała do tego ewentualne spadki cen na GPW.i

STRATEGIA KAREN BĘDZIE GOTOWA POD KONIEC LISTOPADA

Karen ma być holdingiem opartym o kilka źródeł przychodów. Prospekt emisyjny akcji J i K ma trafić do KNF w Q1’11. Część nieruchomości, które trafią do spółki w ciągu rok może być wykorzystana do developerki, część w specjalnej strefie ekonomicznej pod działalnośc produkcyjną albo handlowo-logistyczną. Na jednej z działek może powstać farma wiatrowa. Zarząd też pracuje nad pomysłami, które mają przynieść Karen przychody już w H1’11

APLISENS CHCE ROSNĄĆ O 20% ROCZNIE

Prezes Aplisensa uważa, że przychody spółki w tym roku wzrosną o 20% w stosunku do 2009. W kolejnych latach spółka chce zachować 20% dynamiki wzrostu.

KONCEPCJA NOWEGO PREZESA BOMI ZNANA DO KOŃCA LISTOPADA

Dotychczasowy prezes Bomi odszedł, bo były rozbieżności między jego koncepcją rozwoju a wizją RN. Nowy prezes zapewnia, że kierunek rozwoju Bomi się nie zmieni, a szczegóły nowej koncepcji będą znane do końca listopada. Możliwe, że opublikowana wtedy zostanie też prognoza wyników.

PODWYŻKA PŁAC DLA ZARZĄDU KGHM

RN KGHM uchwaliła podwyżkę płac dla zarządu o 90%. Prezesi będą zarabiać ok. 75 tys. PLN miesięcznie brutto. Związki zawodowe są zbulwersowane.

Brak komentarzy: