prasa przed sesją

Parkiet

TRZECH INWESTORÓW WOKÓŁ TECHMEXU

Podmioty zainteresowane Techmexem to Tar Hell, NFI Magna Polonia i Carlson Capital Partners, są z nii podpisane listy intencyjne – twierdzi prezes. Firmy te twierdzą, że interesowały się, ale listów nie podpisywały.

PCC INTERMODAL MA MIEĆ ZYSK W CZWARTYM KWARTALE

W trzecim kwartale PCC zmniejszył stratę do blisko zera, w czwartym ma być już na plusie. Zdolności przeładunkowe terminali są wykorzystywane w blisko 100%, więc przychody nie będą rosły dynamicznie, ale ma się poprawiać rentowność. Nowy terminal w Kutnie ma zostać oddany do użytku na przełomie roku

REKORDOWE LATO CENTRUM KLIMY

Zdaniem prezesa spółki przychody w Q3 wzrosły o 30% rdr

EUROCASH ŁAGODNIEJE W SPRAWIE EMPERII

Luis Amaral nie upiera się już przy tym, że chce skupić co najmniej 75% akcji Emperii. Jego zdaniem transakcję można zrealizować nawet jeśli skupią mniej niż 50% procent jeśli uznają że i tak mają znaczący wpływ na Emperię.

CENTROZAP DEMENTUJE DONIESIENIA ROSYJSKIEJ PRASY

To nieprawda, że szef rosyjskiej republiki Komi zagroził wycofaniem przez władze rosyjskie wsparcia dla budowy zakładu przerobu drewna – twierdzi prezes Centrozapu.

INTERBUD LUBLIN NAMAWIA RANK PROGRESS NA WSPÓLNĄ GALERIĘ HANDLOWĄ

Inerbud szuka partnera z doświadczeniem w budowie i komercjalizacji centrów handlowych. Podobno ma to być Rank Progress

PGE CHCE PRZEJĄĆ ENERGĘ DLA GOSPODARKI NARODOWEJ

PGE chce uzasadnić we wniosku do UOKiK przejęcie Energii „pozytywnym wpływem na gospodarkę narodową”. Wg ustawy prezes UOKiK ze względu na taki właśnie wpływ może zgadzać się na transakcje które ograniczają konkurencje na rynku.

ZARZĄD BOGDANKI RACZEJ NEGATYWNIE O WEZWANIU NWR

Zarząd Bogdanki przestawi swoje stanowisko w sprawie wezwania NWR 20 lub 21 października, ale nieoficjalnie wiadomo, że nie będzie to stanowisko pozytywne.Tymczasem związkowcy utworzyli już społeczny komitet, który ma bronić spółk przed przejęciem.

SPRAWA LSI SOFTWARE VS. NOVITUS 20 STYCZNIA

Novitus chce 5,5 mln PLN odszkodowania za to, że nie zrealizowano umowy z 2009 o przejęciu LSI przez Novitusa. Do przejęcia nie doszło, bo WZA LSI nie zgodziło się na emisję akcji, zarząd LSI tłumaczy, że nie ma wpływu na decyzje WZA.

NOWA STRATEGIA INFOVIDE MATRIX

Spółka do 2013 chce podwoić zysk netto z 2009, który wynosił 14,6 mln PLN i znaleźć się w pierwszej piątce dostawców usług IT w Polsce

Puls Biznesu

ROSYJSKI NACISK NA CENTROZAP

Władze Komi cofną poparcie i ulgi dla projektu Centrozapu, jeśli ten nie zacznie budować. Zdaniem prezesa Centrozapu wszelkie wątpliwości zostały już z władzami republiki wyjaśnione. Prezes przyznaje, że na budowę potrzeba jeszcze 70 mln EUR.

SZEŚĆ PODMIOTÓW BADA JAGO

Sześć firm, w tym Hortex jest zainteresowanych Jago. Spółka chce wydzielić do spółki zależnej część logistyczną

DROP NIE WYKLUCZA PODNIESIENIA PROGNOZ

Q3 sezonowo jest gorszy od Q2, ale w skali roku wyniki mogą być lepsze niż prognozowane 13,2 mln zysku netto i 500 mln przychodów

Brak komentarzy: