PEP ZAROBIŁ MNIEJ

Zysk netto w Q3 spadł o 41% z 13,8 mln do 8,2 mln PLN. Przychody wzrosły o 8% do 25,1 mln. Po trzech kwartałach zysk wynosi 37,6 mln PLN czyli 1,92 PLN na akcję. Rok temu w zyskach spółka miała wpływy ze sprzedaży farm wiatrowych, tym razem ich nie było.

P.A. NOVA Z MNIEJSZYM ZYSKIEM

Zysk netto w Q3 spadł o 23% z 1,56 mln do 1,21 mln PLN. EBIT spadł o 3% z 1,73 mln do 1,67 mln. Przychody spadły o 2,8% do 31,8 mln PLN. Marża na sprzedaży spadła z 5,3% do 4,7%. Zysk na akcje za ostatnie 4 kwartały to 1,26 PLN, czyli P/E= 27,2

PARKIET – SKLEP AGITO.PL PRONOXU W FATALNEJ KONDYCJI

Ze sprawozdania Secus I FIZ wynika, że Agito, w którym Secus ma udziały, a który jest kontrolowany przez Pronox, ponosi spore straty i jest zagrożony utratą płynności. Jedyny rozwiązaniem jest znalezienie inwestora, który dokapitalizuje Agito. Toczą się rozmowy z MCI, umowa ma być zawarta do końca lutego.

PRONOX MA WIĘCEJ AKCJI

Pronox sprzedał inwestorom prywatnym akcje serii J i teraz liczba akcji w spółce to 102,9 mln. Wcześniej było ich 76,3 mln.

ZARZĄD OPTIMUSA SPRZEDAJE AKCJE

Maciej Iwiński – członek zarządu – sprzedał 1,15 mln akcji, czyli 1,64% w kapitale, średnio po 2,45 PLN. Cena giełdowa Optimusa to 2,43 PLN.

KORAL GRAALA BLIŻEJ GIEŁDY

Sąd zarejestrował przekształcenie spółki z o.o. Koral w spółkę akcyjną. Graal chce wprowadzić swoją spółkę zależną na GPW.

PARKIET – LEKI KONKURENCYJNE DLA INSULINY BIOTONU BĘDĄ TAŃSZE

Konkurencyjne dla insuliny Biotonu leko znalazły się na nowej liście leków refundowanych, przez co będą nieco tańsze, co może zaszkodzić udziałowi w rynku leków Biotonu.

PARKIET - KGHM PONIŻEJ 5% W TAURONIE

Po ostatniej emisji akcji dla SP udział KGHM w Tauronie spadł poniżej 5%. Wcześniej KGHM deklarował, że chce mieć ponad 10% w Tauronie.

PARKIET – MACROLOGIC MA DUŻO ZAROBIĆ W Q4

Macrologic chce mieć w całym 2010 10% rentowności netto przy przychodach zbliżonych do ubiegłorocznych, co oznacza, że po stracie w Q3 powinien w Q4 zarobi 4,5 mln PLN. Władze spółki twierdzą, że to możliwe.

KERNEL BEZ DYWIDENDY

W projektach uchwał na WZA zapisano, że Kernel ma nie wypłacać dywidendy z zysku za ubiegły rok finansowy.

RADA NADZORCZA POPIERA MAŁĄ DYWIDENDĘ W PUŁAWACH

RN poparła wniosek zarządu aby dywidenda z zysku za rok 2009/2010 wyniosła 1 PLN n akcję.

PARKIET – W PEPEES DALEJ NIC NIE WIADOMO

Sąd, który miał rozstrzygnąć czy Midston może mieć wpływ na spółkę, czy nie, odroczył posiedzenie do 12 stycznia 2011.

BIAŁORUSKIE PASZTETY MISPOLU ZA 14 MLN PLN

Białoruska spółka zależna Quinfood sprzeda rosyjskiemu odbiorcy pasztety i konserwy za 13,92 mln PLN.

PULS BIZNESU – TERMINAL GROŹNY DLA LOTOSU

Budowa terminala paliwowego w gdańskim porcie, która zwiększy możliwości importu paliwa, może zaszkodzić prywatyzacji i pozycji rynkowej Lotosu.

LENA LIGHTING REZYGNUJE Z RUMUNII

Lena Lighting postanowiła zlikwidować swoją spółkę zależną w Rumunii.

Brak komentarzy: