gazety przed sesją

PARKIET & PULS BIZNESU

- SUKCES WEZWANIA NA BOGDANKĘ NIE JEST PRZESĄDZONY

Przedstawiciele OFE są zaskoczeni wezwaniem, chcą porozmawiać z NWR i z Bogdanką, jest wielej głosów, że cena w wezwaniu jest zbyt niska.

- BĘDZIE WEZWANIE NA ENEĘ ?

Zdaniem KNF jeśli kupujący przejmie od Skarbu Państwa ponad 33% akcji Enei, będzie musiał ogłosić wezwanie. SP chce sprzedać ponad 50% akcji spółki. Eneę hcą kupić GdF, EDF, Kulczyk Holding i EP Holding z Czech.

- WOJAS MOŻE PODNIEŚĆ PROGNOZY

Jeśli sprzedaż w październiku będzie udana, to spółk w listopadzie może podnieść prognozy na 2010

- NEUTRALNIE DLA ASSECO

Analitycy Millennium obniżyli rekomendacje dla Asseco do neturalnej. Cena docelowa 58,90 PLN. Analitycy twierdzą, że Asseco nie korzysta na przejęciach firm zagranicznych, bo nie przynoszą one wartości dodanej

- POL AQUA MOŻE MIEĆ KŁOPOTY

Jeden z analityków twierdzi, że wniosek o upadłość zależnej Vectry świadczy o tym, że także spółka matka może mieć słaby portfel zleceń, bo gdyby było inaczej, to uratowałaby Vectrę przekazując jej część swoich zleceń

- MOŻEJKI A STOSUNKI POLSKO-LITEWSKIE

Zdaniem nowej ambasador Litwy w Polsce wycofanie się Orlenu z Możejek nie zaszkodzi stosunkom polsko-litewskim, natomiast w interesie Litwy jest to, żeby Orlen nie sprzedawał Możejek.

- CORAZ MNIEJ WÓDKI W POLSCE – PROBLEM CEDC I SOBIESKIEGO

Wg raportu Nielsen sprzedaż wódki w Polsce od sierpnia 2009 do lipca 2010 spadła o 3,8%. Tymczasem o 24% wzrosła sprzedaż whisky, o 27% koniaków, o 6% ginu.

- BETACOM MOŻE MIEĆ PROBLEM Z SII

SII nie jest zadowolone z odpowiedzi spółki w sprawie szczegółów przejęcia spółki EO Networks. SII kolejne kroki ujawni w ciągu kilku dni.

- WŁOSKI STRAJK W BOMI

Jutro sklepach Bomi NSZZ Solidarność organizuje włoski strajk – będzie to protest przeciwko niskim płacom i zwolnieniom pracowników

- 27 PAŹDZIERNIKA WAŻNY DLA PEPEESU

Sąd Okręgowy w Białymstoku nie rozstrzygnął, czy jeden z akcjonariuszy – Midston - ma prawo głosu na WZA czy nie ma. Kolejne posiedzenie 27 października.

- ZAANGAŻOWANIE OFE NA GPW NAJWIĘKSZE OD 2007

Udział akcji w portfelach OFE na koniec września sięgną 34% - najwięcej od grudnia 2007

Brak komentarzy: