TPSA I TVN BĘDĄ WSPÓŁPRACOWAĆ

TP SA i TVN podpisały ramową umowę o współpracy. Jeje efektem będzie dostarczanie klientom TP SA kontentu telewizyjnego z platformy „n”, a klientom „n” dostarczanie internetu za pośrednictwem TP SA. Zgodnie z umową ramową do 31 marca 2011 zostanie zawartych szereg umów szczegółowych.

CENTERNET ZAPŁACI LUX VERITATIS 4,18 MLN PLN

Ugoda zależnego od Midasa Centernetu z Fundacją Lux Veritatis polega na tym, że Centernet zapłaci zaległe 4,18 mln PLN, a ponadto przekaże Fundacji składniki majątku niezbędne do prowadzenia projektu „W Rodzinie”. Fundacja oświadcza, że jeśli Centernet spełni te warunki, to ograniczy wysokość kar umownych w umowie z Centernetem do 5 mln PLN. Z komunikatu nie wynika jasno, czy Centernet ma tę karę zapłacić, czy nie.

JAGO SPRÓBUJE SPRZEDAWAĆ GRANULAT MOCZNIKA W WIETNAMIE

Zajmująca się dotychczas mrożonkami spółka Jago zawarła porozumienie z Dingh Quoc Thangiem o współpracy przy sprzedaży i dostawie granulatu mocznika do firmy Nhan Thuan Investment Construction Product Trading w Hochiminh w Wietnamie. Jeśli pierwsza partia granulatu mocznika nie zostanie wysłana do końca roku, Jago może wycofać się z projektu bez konsekwencji.

ZARZĄD CIECHU PROPONUJE EMISJĘ AKCJI Z PRAWEM POBORU

Zarząd spółki proponuje, aby NWZA zwołane na 28 października uchwaliło emisję akcji z prawem poboru. Zarząd uważa, że spółka potrzebuje nowego kapitału, aby zredukować długi i sfinansować najważniejsze inwestycje.

INTERNET GROUP NIE PRZEKONAŁ INWESTORA

Kandydat na inwestora w spółce zależnej Ad.net rozmyślił się. Negocjacje toczące się z niemiecką firmą Ballroom International zakończyły się niepowodzeniem i nie będą kontynuowane.

TAURON ZAINTERESOWANY POLSKIMI AKTYWAMI VATTENFALLA

Prezes Taurona powiedział, że jest zainteresowany kupnem dystrybucyjnych aktywów Vattenfalla w Polsce. Niewykluczone, że finansowanie takiej transakcji pochodziłoby z emisji akcji Taurona. Vattenfall zapowiedział ostatnio, że zamierza wycofać się z Polski.

TP SA ZAOSZCZĘDZI 500 MLN PLN NA KREDYTACH

RN zgodziła się na zrefinansowanie kredytu z 2006. Nowy kredyt będzie pięcioletni, będzie odnawialny i będzie miał wysokość 2 mld PLN i będzie o 0,6 mld PLN niższy od kwoty kredytu refinansowanego.

DYNAMICZNY ROZWÓJ MAGELLANA

W Q3 kontraktacja bilansowa spółki wzrosła o 87% rdr i o 26% kwartał do kwartału.

GENERALI OFE KUPUJE AKCJE BOMI

Generali OFE zwiększył zaangażowanie w Bomi i ma już ponad 10% akcji.

CASHFLOW DALEJ MA PROBLEM Z ADAMEM KAZIMIERSKIM

Adam Kazimierski, były członek RN, zaskarżył do sądu wszystkie uchwały WZA z 22 czerwca. Kazimierski dysponował na WZA jedną akcją. Zdaniem zarządu Cashflow powództwo jest bezzasadne.

QUMAK SEKOM POŻYCZYŁ 14,5 MLN PLN

Qumak Sekom ma wielocelową linię kredytową na 10 lat na 14,5 mln PLN w Fortis Banku.

Brak komentarzy: