CENTERNET POTRZEBUJE MILIARDA NA INWESTYCJE

Prezes Aero 2 mówi, że inwestycje Centernetu wymagają ok. 1 mld PLN dokapitalizowania. Prezes przyznaje, że nie wie kim są nowi akcjonariusze Aero2 i nie wie czy w związku z tym będą zminy w zarządzie. Nie wiadomo czy Aero2 weźmie udział w emisji Midasa z prawem poboru gotówką, ale nie wykluczone jest wniesienie aportów, tak aby Midas został właścicielem Aero2 i Mobylandu. Ugoda z Lux Veritatis – Fundacja początkowo domagała się 22 mln PLN, pieniądze, które Centernet zapłaci są znacznie mniejsze.

TRITON W KOŃCU ZAKSIĘGUJE ZYSKI Z TRITON PARK

Triton pod koniec września dostał pozwolenie na użytkowanie Triton Parku – czyli swojej głównej inwestycji. Rozpoczęło się przekazywanie mieszkać, więc Q4 będzie mieć jedne z najlepszych w historii wyników. Do tej pory spółka sprzedała 311 z 600 mieszkań w Triton Parku. Od momentu zakończenia inwestycji sprzedaż podobno rośnie szybciej. Spółka nie realizuje obecnie żadnych nowych inwestycji, w przypadku trzech projektów czeka na pozwolenia.

BRASTER ROZPOCZNIE DZIAŁALNOŚĆ NA POCZĄTKU 2011

Zależny od DGA Braster, który zarejestrował w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych technologię umożliwiającą wczesne wykrywanie raka piersi, osiągnie pierwsze przychody na początku 2011. DGA w Q3 zanotował zysk.

LOTOS MA OPERACYJNIE Q3 TAKI SAM JAK Q2

Zysk operacyjny w Lotosie w Q3 będzie zbliżony do 230 mln PLN z Q2. Zysk netto będzie znacznie lepszy przez dodatnie różnice kursowe.

MIESZKO CHCE PRZEJMOWAĆ, MOŻE WYEMITUJE AKCJE

Mieszko obserwuje rynek, szuka możliwości przejęć w kraju i za granicą. W razie takiej okazji możliwa byłaby emisja akcji z praem poboru, w celu pozyskania finansowania. Drugie półrocze powinno być operacyjnie równie udane co pierwsze, ale należy pamiętać o jednorazowych kosztach związanych ze zmianą inwestora i zarządu.

WOJAS MOŻE MIEĆ W 2011 WYŻSZĄ RENTOWNOŚĆ

Zdaniem DM BZ WBK Wojas w tym roku może zarobić aż 4,5 mln PLN - znacznie więcej niż prognozuje zarząd (3,3 mln zysku brutto ), a w 2011 będzie pracować na znacznie wyższych marżach netto.

CENA AKCJI CHEMOSERWISU DLA AKCJONARIUSZY K-PROTOS BĘDZIE TROCHE NIŻSZA OD ŚREDNIEJ

Chemoserwis zpłaci za przejęty K-Protos akcjami, których cena będzie ustalona na podstawie średniej rynkowej, pomniejszonej o pewne dyskonto. Obecnie Chemoservis bierze udział w przetargu na Orlen Centrum Serwisowe i prowadzi wstępne rozmowe w sprawie zakupu należącej do Biprometu spółki budowlanej.

APATOR ZASTANAWIA SIĘ NAD OSIEDLEM MIESZKANIOWYM

Apator rozważa, że nie wnieść gruntów w Poznaniu, wycenianych w bilansie na 40 mln PLN, na których działa PoWoGaz do spółki celowej i nie zbudować tam osiedla. Podobno jest już zainteresowanie ze strony developerów. Poza tym w 2011 znacząco wzrośnie eksport wodomierzy do Rosji. Może nawet się podwoi.

EUROCASH NIE MA SZANS NA EMPERIĘ

Zdaniem analityków NWZA Emperii pokazało, że prawie wszyscy akcjonariusze Emperii stoją murem za jej prezesem i Eurocash nie ma szans odkupić od nich akcji.

BYŁY PREZES MEDIATELA ODCHODZI ZE SPÓŁKI

Marcin Kubit, były prezes spółki odszedł z RN bez podania przyczyn.

PREZES ASSECO ZADOWOLONY Z Q3

Prezes Adam Góral powiedział, że jest z wyników Q3 ogromnie zadowolony i że spółka realizuje wszystko to, co wczesniej zapowiadała

POLNA MOŻE COŚ PRZEJMIE

Prezes Polnej uważa, że obecna sytuacja rynkowa stwarza ciekawe okazje przejęć i chce to wykorzystać. Prezes chce też bardziej wejść na rynki wschodnie

KOV MA NA UKRAINIE WIĘCEJ GAZU ?

Nowy raport audytora RPS Energy ma wykazać, że zależna od KOV KUB-Gas ma więcej gazu w złożach. KOV ma w KUB-Gas 70% i miałoby na niego przypadać 22 mld metrów sześciennych gazu i 4,4 mln baryłek ekwiwalentu ropy

PGE ROZPOCZĄŁ PROCE SPRZEDAŻ EXATELA

Firmy zainteresowane kupnem Exatela mają do 2 listopada złożyć niewiążące oferty, potem będzie miesiąc na due dilligence, zmknięcie transakcji jeszcze w 2010. Wśród zainteresowanych Exatelem wcześniej były Netia i Polkomtel.

PEKAES PRZEKROCZY PÓŁ MILIARDA

Przychody skonsolidowane Pekaes przekroczą w tym roku 500 mln PLN. Po półroczu przychody wynosiły 262 mln PLN.

Brak komentarzy: