prasa przed sesją

- INTERNET GROUP DZIŚ MA ROZPRAWĘ

Dziś rozprawa nad wnioskiem spółki o upadłość układową. Spółka potrzebuje dwóch tygodni żeby dogadać się z BRE, dlatego poprosi o przesunięcie rozprawy. Jest inwesor, który ma pomóc spółce spłacić długi.

- VISTULA POPRAWIA PRZYCHODY

W ostatnich tygodniach spółka notuje znaczący wzrost obrotów, wrzesień był bardzo dobry, ale lipiec i sierpień były poniżej oczekiwań zarządu, cały Q3 nie będzie więc dobry.

-PASZYŃSKI SPRZEDA KARENOWI AKCJE, KTÓRYCH JESZCZE NIE MA

Amentum Holding sprzeda Karenowi nie wyemitowane jeszcze akcje Komputronika po cenie wyższej niż obecna cena rynkowa. Karen zapłaci w gotówce 15,4 mln PLN. Prezes Karen tłumaczy, ze na tym zarobi, bo akcje Komputronika na GPW będą drożeć.

- BEEFSAN BĘDZIE MIAŁ NOWĄ NAZWĘ

4 listopada NWZA ma zmienić nazwę spółki na PBS Finanse.

- OPONEO I OPONIX KŁÓCĄ SIĘ O GOOGLA

Po wpisaniu w Google Oponix pokazują się linki sponsorowane prowadzące do stron Oponeo. Oponix uważa, że to nieładnie.

- ASTER POKAZAŁ ZYSK W 2009

W sprawozdaniu rocznym za 2009 Aster pokazał zaledwie 2,7 mln PLN zysku netto, ale to i tak pierwszy od lat zysk tej spółki. Na poziomie EBITDA zysk wynosi aż 246 mln PLN, ale spółka ma ogromne zadłużenie, koszty finansowe przekraczające 135 mln PLN powodują, że wynik na poziomie netto jest słaby.

- VEDIA ZROBI TABLET DLA MAGNY POLONII

Vedia, w której NFI Magna Polonia własnie kupił 8,64% ma zrobić dla Magny urządzenie w rodzaju tabletu, pozwalające na korzystanie z mediów mobilnych.

-BAKALLAND CHCE PRZEJMOWAĆ

Bakalland chce do lipca przejąć firmę o rocznych przychodach 50 – 150 mln PLN

- BIOPALIWA STRATAMI ORLENU I LOTOSU

W maju 2011 znikają ulgi w akcyzie na biopaliwa, co spowoduje, że Orlen i Lotos będą tracić na obowiązku wprowadzania do obrotu biopaliwa. Parkiet szacuje, że Orlen będzie to kosztować 630 mln, a Lotos 260 mln PLN.

- ZWIĄZKOWCY W BOGDANCE NIE CHCĄ CZECHÓW

Związkowcy zapowiadają protesty przeciwko przejęciu Bogdanki przez NWR

- UDANE WAKACJE DEVELOPERÓW

W Q3 JW Construction i Dom Development sprzedały ponad 300 mieszkań, Polnord blisko 300, Gant aby wyprzedzić Polnord musiałby we wrześniu sprzedać 130, co jest mało prawdopodobne. Kilknastoprocentowe spadki sprzedaży zanotowały Ronson i Marvipol

Brak komentarzy: