MTRY MOGĄ ZOSTAĆ OBNIŻONE DOPIERO OD LIPCA - PARKIET

Szefowa UKE proponuje, że opóźni o pół roku obniżkę stawek hurtowych MTR dla operatorów komórkowych, jeśli ci zwiększą inwestycje w infrastrukturę na terenach, gdzie obecnie nie ma zasięgu. Wg Pawła Puchalskiego nowy terminarz obniżek MTR oznacza dla TPSA dodatkowe 400 mln PLN zysku EBITDA, które jednak zgodnie z oczekiwaniami UKE powinno zostać w całości przeznaczone na inwestycje

DEBIUT OPTEAMU

Dziś pierwszy raz notowane będą akcje Opteamu. W ofercie spółka sprzedała 1 mln akcji po 5,44 PLN. Pieniądze z emisji pójdą m.in. na rozwój spółki zależnej Polska ePłatności.

BĘDZIE WIĘKSZA PODAŻ AKCJI POLRESTU

Zarząd na wniosek akcjonariusza zamienił 1 mln akcji imiennych na akcje na okaziciela. Akcjami imiennymi nie można handlować na GPW,a akcjami na okaziciela można, jest więc spore prawdopodobieństwo, że właściciel obecnie już akcji na okaziciela będzie chciał je wprowadzić na GPW. 1 mln akcji to 16% akcji spółki

TRION TRACI CZAS PRZEZ BRAK QUORUM NA NWZA

NWZA nie uchwaliło ani obniżenia wysokości kapitału na pokrycie strat, ani emisji nowych akcji na spłatę zadłużenia, bo na Walnym reprezentowanych było tylko 21% kapitału spółki, a potrzebne było co najmniej 33%. Kolejne NWZA zwołano na 3 listopada – wtedy już zgodnei z prawem nie będzie istotne to ile kapitału jest reprezentowane na Walnym.

SANWIL BĘDZIE MIEĆ ZYSK- PARKIET

Zdaniem prezesa w Q4 Sanwil będzie mieć zysk. W skali całego roku będzie jednak strata. Q3 był na minusie

TECHMEX CZEKA NA OPINIE BIEGŁEGO I NA INWESTORÓW- PARKIET

Opinia biegłego, która pomóc sądowi zadecydować czy można zamienić upadłość likwidacyjną na układową ma być gotowa w najbliższych dniach. Syndyk pracuje nad listą wierzycieli, która ma być gotowa do końca roku. Zdaniem syndyka do spółki nie zgłaszają się żadni inwestorzy zainteresowani spółką. Decyzja o upadłości likwidacyjnej zapadła 15 maja, czyli spółka zniknie z GPW 15 listopada.

GETIN BĘDZIE MIEĆ BANK W ROSJI

Spółka zależna Carcade ma umowy przedwstępne zgodnie z którymi kupi za 3,63 mln PLN 75% akcji rosyjskiego banku. Umowa kupna zostanie zawarta po uzyskaniu zgód, m.in. z banku centralnego Rosji.

GDF DAJE ZA ENEĘ TYLKO O 0,1 PLN MNIEJ NIŻ CZESI – PULS BIZNESU

EP Holding daje za akcję 25 PLN. GdF 24,90 PLN, EDF 24 PLN a Kulczyk Holding 23,20 PLN. Związkowcy I BCC popierają Kulczyka

CERSANIT MYSLI O ZWIĘKSZENIU MOCY PRODUKCYJNYCH W ROSJI– PULS BIZNESU

Szef RN Cersanitu przyznaje, że pracują nad zwiększeniem mocy w Rosji o kilka milionów płytek rocznie.

KREDYT DLA BYTOMIA W PRZYSZŁYM TYGODNIU - PARKIET

Wg zarządu Bytomia kredyt pomostowy z ING zostanie podpisany do końca Przyszłego tygodnia. Kredyt ma być pomostowy, na pół roku i umożliwić spłatę 12 mln PLN długów w listopadzie.

PEGAS WYPŁACI DYWIDENDĘ SPORĄ DYWIDENDĘ- PARKIET

Prezes czeskiej spółki powiedział, że dywidenda wyniesie 0,95 EUR na akcję – czyli ok. 3,79 PLN na akcję. Dzień dywidendy to 22 października – czyli akcje trzeba mieć 19 października na koniec sesji, wypłata 29 października. Stopa dywidendy to 5,23%

NOWE AKCJE GANTA WCHODZĄ DO OBROTU WE WTOREK

1,158 mln akcji serii R Ganta wchodzi do obrotu 12 października, we wtorek. To 5,65% kapitału spółki. Cena emisyjna akcje serii R wynosiła 24,04 PLN, wyemitowano je dla Velasquez Investment w zamian za spółkę mieszkaniową Dom. Obecna cena rynkowa akcji Ganta to 19,86 PLN.

MINISTERSTWO SPRZEDAJE PGE PO 21,30 PLN

Skarb Państwa sprzedał 10% akcji. W tym pakiecie 30% trafiło za granicę, a 70% do instytucji krajowych. Akcje sprzedano po 21,30 PLN

NOWA INSTALACJA KWASU AZOTOWEGO W ZAK - PARKIET

W ZAK, który niedługo będzie kupiony przez Azoty Tarnów uruchomiono nową instalację kwasu azotowego za 300 mln PLN. Rozruch potrwa 2 miesiące

MARVIPOL KUPUJE PRAWIE HEKTAR ZA 6 MLN PLN

6 mln PLN płaci Marvipol za 0,94 ha w Warszawie w umowie przedwstępnej. Umowa przyrzeczona ma zostać zawarta do 8 kwietnia 2011.

ACE ROZDAJE SKROMNĄ DYWIDENDĘ

W poniedziałek po sesji posiadacze akcji ACE otrzymają prawo do dywidendy 0,05 PLN na akcję. Wypłata 29 października. Stopa dywidendy to 0,52%

EUROCASH MOŻE EMITOWAĆ AKCJE DLA AKCJONARIUSZY EMPERII

KNF zatwierdził prospekt emisyjny Eurocashu związany z planem emisji 51,096 mln akcji serii K. Akcje będą oferowane akcjonariuszom Emperii. Publikacja prospektu w poniedziałek.

BORYSZEW KUPUJE AKTYWA MAFLOW W HISZPANII

Po aktywach włoskich, teraz Boryszew za 1,5 mln EUR kupuje aktywa Maflow w Hiszpanii. Finalizowane jest przejęć kluczowych aktywów Maflow na rynkach chińskim i brazylijskim.

KERNEL KUPUJE PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNE

Kernel ma umowę przedwstępna o kupnie za 1,6 mln USD firmy, która dzierżawi 2356 ha na Ukrainie. Umowa właściwa ma zostać zawarta do stycznia 2011.

ZARZĄD PZ CORMAY MA ZGODĘ NWZA NA EMISJĘ AKCJI

NWZA upoważniło zarząd do podniesienia kapitału o 7 mln PLN do końca 2012 roku

DYMISJA W ZARZĄDZIE ALCHEMII

Z zarządu Alchemii odszedł Piotr Michalczewski, bez podawania przyczyny.

CZŁONEK ZARZĄDU BBI CAPITAL NFI W RN GINO ROSSI

Do Rady Nadzorczej Gino Rossi wszedł Piotr Karmelita – członek zarządu BBI Capital NFI. BBI Capital nie jest akcjonariuszem Gino Rossi.

DOM DEVELOPMENT STARTUJE Z WILNEM– PULS BIZNESU

Dom Development zacznie w ciągu najbliższych dni sprzedaż mieszkań na nowym osiedlu Wilno, które powstanie niedaleko przystanku PKP Warszawa Wileńska. Ma tam w ciągu 6-10 lat powstać 5 tysięcy mieszkań z ceną około 6 tys. PLN za metr kw.

ING TFI SPRZEDAJE MNI

ING TFI zszedł w MNI poniżej 5%

MAIZURI ENTERPRISES SPRZEDAJE AKCJE ASBIS

Maizuri Enterprises sprzedał pakiet 4,37% akcji Asbis. Przed transakcją miał 8,73% akcji, teraz ma 4,36%.

BZ WBK DŁUGO POCZEKA NA SANTANDERA- PARKIET

KNF wyda zgodę na przejęcie przez Santandera najwcześniej za 9 miesięcy, a może za rok. UOKiK z kolei zgłosi transakcję do zaakceptowania do Komisji Europejskiej

BOMI PRACUJE NAD NOWĄ STRATEGIĄ - PARKIET

Nowa strategia Bomi ma być gotowa do końca miesiąca, ma przynieść istotną optymalizację kosztową
Brak komentarzy: