prasa przed sesją

PARKIET

EUROCASH ZASKARŻYŁ UCHWAŁY Z NWZA EMPERII

Eurocash zaskarżył uchwały podjęte na NWZA Emperii, w tym uchwałę o buybacku akcji za 0,5 mld PLN. Zdaniem prezesa Emperii spółka może finansować buy back także ze sprzedaży lub leasingu zwrotnego nieruchomości.

INTERNET GROUP DALEJ CHCE WALCZYĆ O PRZETRWANIE

Zarząd Internet Group zamierza odwołac się od decyzji sądu o upadłości likwidacyjnej. Główny wierzyciel spółki – bank BRE – nie komentuje sytuacji.

ENEA JUŻ DZIŚ ?

Z nieoficjalnych informacji Parkietu wynika, że MSP może ogłosić zwycięzce w przetargu o Eneę już dziś. Faworytem jest jedna ze spółek francuskich, chociaż związkowcy opowiadają się ze Kulczyk Investments

GASTEL ŻURAWIE CHCE KUPIĆ SPRZĘT I SPŁACIĆ DŁUGI

Po fiasku negocjacji w sprawie przejęć na rynku Gastel chce wyemitować tanie akcje z prawem poboru, a za zebran kapitał kupić 6-10 dźwigów i spłacić część długów. Spółka chce też sprzedać hotel w Krynicy za 15 mln PLN. Rok 2010 spółka chce zakończyć na plusie ( po półroczu miała 2,2 mln PLN straty )

PULS BIZNESU

KOPEX ODCZUWA POPRAWĘ NA RYNKU

Pod koniec miesiąca spółka rozpocznie drążenie szybu w kopalni Zofiówka. JSW jeszcze w tym roku ma rozpisać przetarg na kombajny ścienne, otwarto koperty w przetargu na dostawę strugu, w który Kopex złożył najlepszą ofertę. Wyniki Q3 będą jednak gorsze niż rok temu.

KUPUJ DLA DUDY I SYGNITY

Analitycy DM Millennium wydali rekomendacje kupuj dla akcji Dudy, wyceniając je na 1,92 PLN ( kurs rynkowy to 1,64 PLN ) i akumuluj dla akcji Sygnity, wyceniając je na 18 PLN ( kurs rynkowy to 15,72 PLN )

Brak komentarzy: