prasa przed sesjąWARFAMA KUPI CZĘŚĆ FABRYKI SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH W LUBLINIE

Warfama w ciągu kilku dni kupi od syndyka za 6,5 mln PLN hale produkcyjne w FSC w Lublinie. Ma tam ruszyć produkcja ciągników i montaż pick-upów. Zależna Bioenergia może mieć ok. 20 mln przychodów w tym roku i 40 mln w 2011 przy rentowności netto 12-14%. Trwają prace nad upublicznieniem Bioenergii.

NOWA EMISJA AKCJI MIDASA MOŻE BYĆ CZĘŚĆIĄ PLANU SOLORZA

Wg Parkietu o tym co się dzieje w Nova Capital - głównym akcjonariuszu Midasa decyduje za pośrednictwem Aero 2 Zygmunt Solorz. Prezes Midasa nie zna szczegółów planowanej emisji, ale nie wyklucza, że niektórymi akcjami spółka będzie płacić za przejmowane firmy, lub aktywa. Aero 2 chce zbudować peratora LTE – Long Term Evolution.

WOJAS LICZY NA REKORDOWY PAŹDZIERNIK

Sprzedaż Wojasa po bardzo dobrym wrześniu, ma być rekordowa w październiku

KCI, CZYLI BYŁY PONAR SKUPI W SOBIE NIERUCHOMOŚCI GRZEGORZA HAJDAROWICZA

Do końca roku ma być gotowa strategia przejmowania nieruchomości Grzegorza Hajdarowicza, który poprzez Jupitera jst największym akcjonariuszem KCI. Przy przejmowaniu niewykluczone są emisje akcji.

FERRO MA MIEĆ LEPSZĄ KONCÓWKĘ ROKU

W Q3 zanotowali znaczny wzrost przychodów, liczą na kontynuację trendu w Q4 i roczne przychody zdecydowanie lepsze niż w 2009. Nie przełoży się to na wzrost zysków, bo rynek walutowy obniża im marże.

INTERBUD LUBLIN CZEKA NA KONTRAKT

Wkrótce Interbud powinien podpisać kontrakt budowlany za 18 mln PLN.

AMREST W 2011 ZAINWESTUJE 400 MLN PLN

W 2011 Amrest chce otworzyć około 100 restauracji, do tego 50 mln PLN ma zostać wydanych na renowację lokali. Cashflow w spółce pozwala na otwieranie 40 restauracji rocznie, resztę sfinansują ze śrdoków z obligacji.

PGNIG ZWIĘKSZY WYDOBYCIE

PGNiG zakończył budowę kopalni gazu Wielichowo. Wydobycie roczne wzrośnie z 4,1 mld do 4,3-4,4 mld metrów sześciennych gazu.
NETIA NIE MOŻE ZOSTAĆ AKCJONARIUSZEM EXATELA

RN Exatela nie zgodziła się, aby 0,54% akcji spółki, które sprzedaje RWE kupiła Netia. Pakiet ma kupić PGE, czyli akcjonariusz większościowy Exatela

ELEKTROBUDOWA PRZEKROCZY PROGNOZY

Przychody jednostkowe spółki przekroczą 700 mln PLN. Prognoza mówiła o 648,3 mln PLN i 44,4 mln PLN zysku netto. Zysk ma być minimalnie wyższy od prognoz. Wartość portfela przekracza obecnie 650 mln PLN z tego 300 mln na 2011.

TELFORCEONE PRÓBUJE WEJŚĆ DO NAJWIĘKSZYCH SIECI HANDLOWYCH

Trwają rozmowy o wprowadzeniu do sieci handlowych telefonów MyPhone i innych akcesoriów np. do drukarek.

Brak komentarzy: