PARKIET - ROMAN KARKOSIK WYSZEDŁ Z DGA ?

Wg Parkietu w ciągu ostatnich wzrostów akcji DGA sprzedawał je nie tylko prezes spółki, ale także Roman Karkosik. Prezes spółki twierdzi, że nic o tym nie wie. Dodaje, że niektóre spółki zależne DGA trafią w przyszłym roku na New Connect.

PARKIET – ZARZĄD BOGDANKI NIE POPIERA PRZEJĘCIA PRZEZ NWR

Bogdanka dziś oficjalnie wypowie się o tym, co sądzi o wezwaniu n akcje ze strony NWR. Wg Parkietu ocena będzie miażdząca. OFE podobno byłyby skłonne sprzedać swoje akcje w okolicach 150 PLN.

PARKIET – MULTIMEDIA ZOSTANĄ PRZEJĘTE PRZEZ VECTRĘ ?

Prezes Vectry nie ukrywa, że połączenie jego firmy z Multimediami miałoby większy sens niż z Asterem. Prezes Multimediów się z tym zgadza, ale twierdzi, że żadne rozmowy na ten temat nie są prowadzone.

ORBIS MIAŁ GORSZE LATO

Orbis po trzech kwartałach ma 623,5 mln PLN przychodów. To oznacza, że w trzecim kwartale miał 224,5 mln PLN przychodów, czyli o 28,7% mniej niż rok temu. Spółka zastrzega, że dane od początku roku, nie obejmują sprzedanego w styczniu Orbis Travel.

PULS BIZNESU – DOM DEVELOPMENT MA PEWNE OPÓŹNIENIA Z PRZEKAZYWANIEM MIESZKAŃ

Dom Development ma niewielkie opóźnienia z przekazywaniem mieszkań, związane z procedurami bankowymi, ale nie zmienia założeń, że chce w tym roku przekazać do 700 mieszkań.

OFE ING KUPUJE HYDROBUDOWĘ

Zaangażowanie OFE ING wzrosło z 9,83% do 11,04%

PULS BIZNESU – FERRUM Z NOWĄ STRATEGIĄ CHCE ZARABIAC WIĘCEJ

Huta Ferrum do 2015 chce mieć 468 mln PLN przychodów ( w 2009 295 mln ) i zysk netto powyżej 20 mln PLN ( w 2009 8,8 mln )

PARKIET – AZOTY TARNÓW MYŚLĄ NAD EMISJĄ AKCJI

Azoty kupiły ZAK za kredyt w wysokości 150 mln PLN. Teraz rozważają emisję akcji albo obligacji, aby ten kredyt spłacić. Wg obecnego kursu rynkowego spółka musiałaby wyemitować blisko 8 mln nowych akcji, co oznaczałoby że Skarb Państw zszedłby w Azotach poniżej 50%.

CASHFLOW BLIŻEJ EMISJI OBLIGACJI

Cashflow ma umowę z IDM o przeprowadzenie emisji obligacji o wartości do 13,5 mln PLN.

ORZEŁ BIAŁY MA ZA CO INWESTOWAĆ

Orzeł Biały dostanie 14,4 mln PLN z UE na nowe inwestycje, których łączny koszt sięgnie 63 mln PLN. Spółka jest na etapie prac nad pozwoleniami środowiskowymi i budowlanymi, szczegóły planowanych inwestycji przedstawi później.

ELECTUS WYEMITOWAŁ OBLIGACJE ZA 32 MLN PLN

Zależny od DM IDM Electus wyemitował obligacje za 32 mln PLN. Pieniądze zostaną wykorzystane w bieżącej działalności spółki. Obligacje są trzyletnie, oprocentowane 3M WIBOR + 4% marży.

Brak komentarzy: