PARKIET - PEPEES DROŻEJE POD POSIEDZENIE SĄDU

Sąd w Białymstoku jutro rozstrzygnie czy posiadający 28% głosów Midston miał prawo z nich korzystać w trakcie ostatnich WZA czy nie. Zarząd spółki twierdzi, że nie. Uważa też, że za firmą Midston stoi Hubert Gierowski, który próbuje przejąć kontrolę nad spółką.

BOGDANKA NIE ROZMAWIA Z JASTRZĘBKĄ SPÓŁKĄ WĘGLOWĄ

Prezes JSW powiedział, że nie ma rozmów o zainwestowaniu w Bogdankę, lub o wspólnej obronie przed wrogim przejęciem. Wczoraj Bloomberg napisał, że JSW jest zainteresowany kupnem Bogdanki, co spowodowało krótkotrwały silny wzrost akcji Bogdanki.

PULS BIZNESU – KTO POKAŻE DOBRE WYNIKI ?

Wg Pulsu biznesu dobre wyniki za Q3 mogą pokazać : PKO BP, Synthos, JW. Construction i Kernel. Także PZU, BRE, PBG, Cersanit, Astarta, Centrum Klima, Budimex, Cinema City, NG2 i LPP Rozczarować mogą Getin, Ciech, Mostostal Warszawa i Polimex.

TVN MA WYNIKI DWA RAZY LEPSZE OD OCZEKIWAŃ

TVN w Q3 pokazał 61 mln PLN zysku netto, oczekiwano 35 mln PLN. Rynek reklamy telewizyjnej w Q3 urósł aż o 9,9%. Platforma „n” notuje coraz większe zyski, w Q3 zarobiła na poziomie EBITDA 7,2 mln PLN ( w Q2 0,8 mln ). ARPU, czyli średni przychód na abonenta w „n” wzrósł do 60,3 PLN z 57,6 PLN rok temu.

MILLENNIUM BANK MINIMALNIE LEPIEJ OD OCZEKIWAŃ

Zysk netto Banku Millennium w Q3 to 76 mln PLN. Oczekiwano 71 mln PLN. Wynik z tytułu prowizji był nieco gorszy od oczekiwań ( 135 mln wobec 139 mln oczekiwanych ). Wynik z tytułu odsetek to 239 mln, oczekiwano 227 mln.

LEPIEJ NIŻ RYNEK DLA TAURONU

Credit Suisse rozpoczął rekomendowanie Tauronu od lepiej niż rynek. Cena docelowa to 8,60 PLN. Obecna cena rynkowa to 6,23 PLN.

KRYNICKI RECYKLING ZMIENIA RYNEK

Akcje Krynicki Recykling zmieniają dziś miejsce notowań z New Connect na główny parkiet GPW.

MIROSŁAW WIERZBOWSKI ZAMIENIA AKCJE IMIENNE EFH NA ZWYKŁE

Współzałożyciel i były prezes EFH, Mirosław Wierzbowski zamienił 3,59 mln akcji imiennych spółki na akcje na okaziciela. Akcji imiennych pozostało mu 2,95 mln. Przez zamianę udział w głosach na WZA M.Wierzbowskiego spadł z 19,8% do 6,33%.

PZ CORMAY PODNOSI PROGNOZY

Wg spółki zysk netto w tym roku wyniesie 6 mln PLN, wcześniej prognozowano 4,5 mln PLN. 6 mln zysku to 0,24 PLN zysku na akcję. To daje wskaźnik P/E=25.

ZARZĄD SPRZEDAJE AKCJE W INTERNET GROUP

Wiceprezes Rafał Rzeźny sprzedał wszystkie swoje akcje w spółce – 115 tysięcy czyli 0,29% kapitału spółki – po 0,71 PLN za sztukę.

DOBRY WRZESIEŃ W RAINBOW TOURS

Przychody ze sprzedaży w Rainbow Tours były we wrześniu o 17,5% większe niż rok temu.

PARKIET – PCC INTERMODAL CIESZY SIĘ CORAZ LEPSZĄ KONIUNKTURĄ

PCC zanotował rekordowe wyniki przewozowe we wrześniu. Ożywienie na rynku jest na tyle duże, że moce terminali kolejowych są wykorzystane w blisko 100% i w związku z tym można podnosić ceny i marże.

PARKIET – SANWIL ODPADŁ W PRYWATYZACJI OPGK

Oferta Sanwilu została odrzucona przez MSP w procesie prywatyzacji Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Lublinie. Natomiast przejęta rok temu firma obuwnicza Draszba w 2011 ma zostać wprowadzona na giełdę.

PARKIET – WOJAS MA NOWĄ FABRYKĘ

W listopadzie ma ruszyć produkcja butów z podeszwą antypoślizgową w nowym zakładzie spółki. Nowy zakład pozwoli ograniczyć koszty, bo zmniejszy się produkcja wykonywana u poddostawców.

PARKIET – RAFAKO DAJE 1 MLD PLN ZA PAK

Wg nieoficjalnych informacji Rafako oferuje za pakiet kontrolny w PAK 1 mld PLN. Negocjacje idą gładko, zdaniem prezesa porozumienie w sprawie generalnych założeń transakcji powinno zostać osiągnięte w listopadzie.

PZU SPRZEDAJE AKCJE ZUK STĄPORKÓW

Zaangażowanie PZU AM w ZUK Stąporków spadło poniżej 5%

Brak komentarzy: