TPSA MIAŁA STRATĘ W Q3

Strata netto w Q3 to 720 mln PLN, oczekiwano 361 mln PLN straty. Wg prezesa spółki TPSA będzie mieć zysk w całym 2010, pomimo że po trzech kwartałach ma 111 mln PLN straty. Przychody w Q4 mają spadać wolniej niż w Q3, kiedy spadły o 3,9% rdr. Strata TPSA to efekt zwiększenia o 1,1 mld PLN rezerwy na ewentualną porażkę w sporze z duńskim DPTG.

BUDIMEX ZAROBIŁ WIĘCEJ OD OCZEKIWAŃ

Zysk netto Budimexu w Q3 to 80,7 mln PLN, o 49% więcej niż rok temu, oczekiwano 62 mln PLN. Przychody wzrosły o 55%, a EBIT o 72%.

PARKIET - INSTAL KRAKÓW ZARABIA NA DEVELOPERCE

W wynikach za Q3 będą oddane do użytku mieszkania na osiedlu Przewóz. Dobrze idzie sprzedaż mieszkań w drugim etapie osiedla Śliczna – w klika tygodni sprzedano ich tam 25%. Tymczasem na podstawowym dla spółki rynku budowlanych utrzymuje się trudna koniunktura i rentowność netto 1,5%

AKCJE TAURONU PO 10,44 PLN

Tauron emituje 163 mln akcji dla Skarbu Państwa. Cena emisyjna to 10,44 PLN – o 61,9% więcej od ceny rynkowej. Skarb Państwa w zamian za akcje wniesie do Tauronu 14,45% akcji PKE, 13,75% akcji EnergiaPro, 14,65% akcji Enion i 14,69% akcji Elektrowni Stalowa Wola. Nowe akcje Tauronu będą stanowić 9,3% w kapitale spółki. Zaangażowanie Skarbu Państwa w Tauronie wzrośnie z 36,17% do 42,11%.

PULS BIZNESU – OSIEM RAKIET, KTÓRE MOGĄ WYSTRZELIĆ

Wg zapytanych przez gazetę analityków spółki, które mogą nagle pójść mocno w górę to : ABC Data, Amica, Boryszew, PZ Cormay, Centrozap, Kopex, Otmuchów i ZUK Stąporków.

PULS BIZNESU – CASHFLOW SPRZEDAJE SWOJE OBLIGACJE

Do jutra IDM szuka chętnych na obligacje Cashflow za 13,5 mln PLN. Na połowę tej liczby już znalazł. Taki zastrzyk kapitału pozwoliłby zwiększyć portfel wierzytelności Cashflow ze 100 mln do około 600 mln PLN. W drugiej połowie roku Cashflow ma pokazac zysk, do końca roku chce uruchomiśc fundusz sekurytyzacji wierzytelności bankowych.

KĘTY PODNOSZĄ PROGNOZY

Zysk netto w 2010 ma wynieść 89,5 mln, a nie 81,5 mln PLN. Daje to 9,70 PLN zysku na akcję i wskaźnik P/E=11,9. Spółka zakłada, że EUR będzie w 2010 średnio po 3,95 PLN, a USD po 2,85 PLN. Po trzech kwartał Kęty mają 71,5 mln zysku, w Q3 Kęty zarobiły 37,2 mln – więcej o 15% niż rok temu. Przychody też wzrosły o 15%. Wcześniej spółka prognozowała wzrost przychodów o 10%.

PARKIET – INFOVIDE MATRIX ZAWIĄŻE DO 3 MLN PLN REZERW

W związku z wnioskiem o upadłość likwidacyjną firmy Utilis IT, Infovid Matrix zawiąże 2,5 – 3 mln PLN rezerw, ze względu na ryzyko niespłacenia przez Utilis pożyczek, udzielonych tej fimie przez Infovide.

FON LICZY NA 6 MLN PLN DODATKOWEGO ZYSKU

Uda się to, jeśli komornik sprzeda nieruchomość z zakładem produkcji stalowych. Fon kupił ją w 2006, ale z niewyczyszczoną hipoteką. Sprzedaży przez komornika domaga się osoba wpisana w księge wieczystą, ale chce ona tylko 0,18 mln PLN. Tymczasem komornik wystawił nieruchomość na licytację za 6,2 mln PLN. 6 mln PLN trafiłoby więc do Fonu.

MACROLOGIC MIAŁ STRATĘ NETTO W Q3

13 tys. PLN straty netto miał Macrologic w trzecim kwartale. Rok temu miał 0,56 mln PLN zysku netto. Przychody Q3 wzrosły o 0,5%. Marża brutto spadła z 47,7% do 39,5%, a marża operacyjna z 6,2% do 2,2%. Na poziomie jednostkowym Macrologic ma 0,4 mln PLN zysku netto, więc straty pochodzą ze spółek zależnych.

PARKIET – KNF BADA YAWAL

KNF bada, dlaczego Yawal nie informował o tym że pieniądze z emisji w 2007 przeznacza na pożyczki dla innych firm. Akcjonariuszy finansowy Yawala – Pioneer TFI uważa, że było to działanie ryzykowne i być może szkodliwe

OPÓŹNIA SIĘ PRZEJĘCIE MERLINA PRZEZ EMPIK

Przejęcie Merlina przez Empik ma się dokonać do 30 stycznia 2011, a nie do końca października 2010 jak wczesniej zapowiadano. Zgodnie z komunikatem z lipca Merlin wyemituje nowe akcje dla Empiku, a ten w zamian wniesie do Merlina swój pion internetowy. Nowe akcje Merlina będą stanowić 60% kapitału tej spółki, więc w praktyce Empik uzyska kontrolę nad Merlinem.

PARKIET – DECYZJA O ENEI JUŻ DZIŚ ?

Skarb Państwa może wybrac inwestora dla Enei już dziś. MSP chce zakończyć transakcję w tym roku, a wybrany inwestor będzie musiał jeszcze ogłosić wezwanie na 100% akcji i zdobyć zgodę UOKiK, stąd pośpiech. Zarówno GdF jak i Kulczyk oferują podobno po 25 PLN za akcję Enei.

PULS BIZNESU – MAGELLAN WYDZIELA MEDFINANCE

Zależny od Magellana MedFinance ma przejąć od spółki matki wszystkie kontrakty długoterminowe, jeszcze w tym roku MedFinance chce zdobyć finansowanie zewnętrzne swojej działalności.

RYNEK REKLAMY TELEWIZYJNEJ W Q4 BĘDZIE RÓSŁ WOLNIEJ

Prezes TVN oczekuje, że w Q4 rynek reklamy urośnie mniej niż w poprzednich kwartałach ( 8% - Q2, 10% - Q3 ). Parkiet wskazuje, że o ochłodzeniu koniunktury świadczy obniżka cen reklam w Polsacie od listopada.

PARKIET – CEDC WPROWADZA CZYSTĄ ŻUBRÓWKĘ

CEDC kopiuje ruch lidera rynku wódki – formy Stock {olska, która wprowadziła 3 lata temu czystą Żołądkową. CEDC dąży do sięgnięcia po 30% polskiego rynku w ciągu trzech lat. Obecnie ma 23%, a Stock Polska dzięki Żołądkowej ma 37%.

KTOŚ W ARMATURZE SPRZEDAJE AKCJE

Osoba pełniąca funkcję kierowniczą sprzedała 142 tysiące akcji Armatury średnio po 2,76 PLN. Cena rynkowa to 2,78 PLN.

Brak komentarzy: