TECHMEX WRACA DO NOTOWAŃ

Po wczorajszym zawieszeniu Techmex dziś znów będzie w handlu. Wczoraj KNF postanowił wykluczyć akcje z obrotu na 12 miesięcy, ale decyzja wejdzie w życie po uprawomocnieniu się. Techmex może się od decyzji odwołać.

PKN ORLEN ZAROBIŁ PONAD 1 MLD PLN

Zysk PKN Orlen w Q3 wzrósł o 34% rdr do 1,24 mld PLN. Przychody wzrosły o 18,5% do 22,1 mld PLN. Marża operacyjna wzrosła z 2,3% do 3,6%

ZYSK IZOLACJI JAROCIN ROŚNIE O PONAD 40%

Izolacja Jarocin w Q3 zarobiła 1,09 mln PLN – o 42,6% więcej niż rok temu. Przychody wzrosły o 22% do 14,7 mln PLN. Marża netto wzrosła z 6,4% do 7,4%. Spółka po trzech kwartach ma zwrot na kapitale ROE sięgający już 19,1%.

UBS OCENIA BANK MILLENNIUM NEUTRALNIE

Analitycy UBS wyceniają akcje Millennium na 5,45 PLN. Kurs giełdowy to 5,02 PLN. Rekomendacja brzmi : neutralnie.

ELZAB NIE CHCE NOVITUSA

Zarząd Elzabu uważa, że cena w wezwaniu Novitusa – 3,40 PLN za akcje Elzabu jest za niska

PULS BIZNESU – JEST PLAN DLA POLNORDU

Radni w Gdańsku uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego dla Wyspy Spichrzów, na której ma powstać kompleks mieszkaniowo-biurowy Polnordu.

11 MLN PLN DLA BETACOMU

11,14 mln PLN dostanie Betacom od Polkomtela za dostawę sprzętu i wdrożenie oprogramowania

KOLASTYNA POŻYCZA PIENIĄDZE W DZIWNYCH MIEJSCACH

Kolastyna pożyczyła 1 mln PLN od Wad Group LLC – właściciel serwisu WWW.moneynyc.com Pożyczkodawca może zamienić wierzytelność na akcje spółki. Pożyczki udzielono do 5 stycznia 2012.

PARKIET - KOMPAP NACISKA NA AKCJONARIUSZY MUZY, SPRZEDAJĄC JEJ AKCJE

Kompap sprzedał 25 tys. akcji Muzy, przez co jego zaangażowanie spadło z 33,02% do 32,26%. Wg Parkietu to forma nacisku na władze spółki, ponieważ zaniżanie kursu takimi transakcjami może spowodować, że główni akcjonariusze, którzy kupowali akcje Muzy na kredyt będą mieć problemy z utrzymaniem zabezpieczeń do tych kredytów.

PARKIET – FORTUNA BĘDZIE WYPŁACAĆ DUŻE DYWIDENDY

Debiutująca wczoraj na GPW czeska Fortuna Entertainment Group chce przeznaczyć na dywidendę co najmniej 70% tegorocznego zysku. Po połowie roku zysk netto wynosił 8,2 mln EUR.

PULS BIZNESU – APLISENS RADZI SOBIE CORAZ LEPIEJ

Q3 był dobry, cały 2010 będzie lepszy niż 2009 ( wtedy było 7 mln PLN zysku netto ). Największy wzrost zamówień widać w Rosji

Brak komentarzy: