prasa przed sesją


EUREKO PRZYMIERZA SIĘ DO SPRZEDAŻY PAKIETU AKCJI PZU

Zdaniem rynku Eureko niedługo sprzeda swój pakiet 12,3% akcji PZU. Lock-up na nie kończy się 12 listopada.

CENTERNET MA UGODĘ Z LUX VERITATIS

Zależny od Midasa Centernet ma ugodę z Lux Veritatis o.T.Rydzyka. Strony spierały się o rozliczenia po współpracy dotyczącej sieci komórkowej „W Rodzinie”. Nie są znane warunki ugody.

EUROCASH OPROTESTOWAŁ UCHWAŁY NWZA EMPERII

NWZA Emperii uchwaliło wszystko, co zaproponował prezes spółki, w tym także skup akcji własnych. Na Walnym byli również przedstawiciele Eurocash, którzy proponowali m.in. odłożenie NWZA do 10 listopada. Wszystkie ich wnioski upadły.Eurocash oprotestował uchwały o skupie akcji, co oznacza, że będzie je mógł zaskarżyć w sądzie.

2011 BĘDZIE W TRAKCJI POLSKIEJ ZNACZENIE LEPSZY NIŻ 2010

Spółka wygrała 4 trzyletnie kontrakty o łącznej wartości 1,5 mld PLN. Dotychczasowa wartość portfela to okołol 1 mld PLN. Spółka startuje w trzech przetargach o wartości po kilkaset mln PLN każdy. Jeśli wygra chociaż jeden z nich, to przychody w 2011 sięgną 900 mln PLN. W tym roku przychody mają wynieść niecałe 500 mln PLN.

INDYKPOL BĘDZIE MIEĆ GORSZE WYNIKI OD ZAPOWIADANYCH

Nie uda się osiągnąć 1 mld PLN przychodów w tym roku – jak zapowiadał w lutym prezes. Będą one w okolicach 850 mln PLN. Spółka ma opóźnienia w budowie mieszalni pasz i w osiągnięciu 100% mocy produkcyjnych linii do uboju i dzielenia kurczaków w Olsztynie.

RENTOWNOŚĆ NOWEGO KONTRAKTU REMAKU TO 3 – 6%

Remak zarobi na podpisanym właśnie największym w swojej historii kontrakcie 5,5 – 11 mln PLN. Rentowność netto kontraktu wartego 183 mln PLN ma wynieść 3-6%. W przyszłym roku ma być zafakturowane około 30% wartości kontraktu.

KUPUJ MCI OD BM BGŻ

Analitycy BGŻ wyceniają akcje MCI na 8,76 PLN. Kurs giełdowy to 7,47 PLN. Zdaniem analityków MCI zarobi w tym roku 67 mln PLN.


HAWE JEST NA SPRZEDAŻ

Marek Falenta, który posiada 12,85% akcji chce się wycofać ze spółki. Gazeta pisze, że swoje pakiety sprzedadzą też firma Presto i Aneta Gajewska-Sowa. Łącznie daje to blisko 54% akcji Hawe.

ZREMB SZYKUJE SIĘ DO NOWYCH PRZEJĘĆ

Zremb bada dwie firmy z nowych dla niego branż, na ich przejęcie możliwa jest niewielka emisja akcji. Tymczasem zależny Navimor trafi na New Connect w pierwszym kwartale 2011.

NETMEDIA ZAROBIĄ W 2010 WIĘCEJ NIŻ W 2009

Prezes spółki zapowiada, że po słabym pierwszym półroczu, cały rok ma być jednak lepszy niż ubiegły.

Brak komentarzy: