DEBIUT PRAW POBORU NOWEJ EMISJI AKCJI ASSECO POLAND

Prawa poboru nowych akcji Asseco będą w obrocie giełdowym od 22 do 27 października. Każdy, komu zostało kilka dni temu przydzielone prawo poboru i kto nie chce kupić nowych akcji Asseco, będzie mógł teraz sprzedać prawa poboru na giełdzie. Nowe akcje Asseco kosztują 50 PLN. Obecny kurs giełdowy Asseco to 51,95 PLN.

PULS BIZNESU – POLSKIE JADŁO POPRAWIA WYNIKI

Polskie Jadło we wrześniu zarobiło ok. 300 tys. PLN, w kolejnych miesiącach chce zwiększać zysk o 20-30%. Zdaniem analityków po restrukturyzacja spółka może teraz pokazywać lepsze wyniki.

DZIŚ SĄD NAD MONNARI

Sąd ma dziś wydac werdykt w sprawie zawarcia przez Monnari układu z wierzycielami. Wierzyciele już wcześniej zgodzili się na układ.

DZIŚ BĘDZIE WIADOMO KTO RZĄDZI W MUZIE

Dziś odbywa się NWZA Muzy, na którym okaże się kto ma decydujący wpływ na spółkę – czy akcjonariusze związani z zarządzem, czy Kompap, który chciałby przejąć kontrolę nad Muzą.

CITY INTERACTIVE OPÓŹNIA DEBIUT GRY

Gra Combat Wings: The greatest battles of WW2 wyjdzie nie w listopadzie, ale dopier w drugim kwartale 2011. Premiera będzie jednocześnie na Wii, Xbox i Playstation oraz na PC.

PARKIET - 200 PLN ZA BOGDANKĘ ?

Zdaniem prezesa Bogdanki szacunki mówiące o tym, ze akcj spółki są warte 200 PLN nie są zawyżone. Przedstawiciele OFE mówią, że mogliby rozważyć sprzedaż akcji w wezwaniu NWR, gdyby cena wynosiła 160 PLN, ale to i tak byłaby niska cena.

PULS BIZNESU – EMISJA AKCJI W BOGDANCE ?

Bogdanka nie wyklucza, że w przyszłości będzie chciała konsolidować rynek i może w tym celu wyemitować akcje z prawem poboru

HYPERION BĘDZIE SIĘ ŁĄCZYĆ Z GŁÓWNYM AKCJONARIUSZEM

NWZA 10 listopada ma zgodzić się na połączenie Hyperiona z MNI Telekom, które ma w Hyperionie 33% akcji. Hyperion ma przejąć cały majątek MNI Telekom w zamian za akcje wyemitowane dla akcjonariuszy MNI Telekom.

CENTROZAP KUPUJE AKCJE PRONOXU

Centrozap kupił 1,57 mln akcji Pronoxu po 0,84 PLN. Ostatnia cena rynkowa to 1,27 PLN. Pomimo zakupów, w efekcie podniesienia kapitału przez Pronox, udział Centrozapu w Pronoxie spadł z 32,95% do 31,85%.

MENEDŻEROWIE OPTIMUSA DOSTANĄ TANIO AKCJE

Główni akcjonariusze Optimusa posiadający łącznie 45,1% akcji postanowili sprzedać 2 mln akcji czterem osobom pracującym w spółkach grupy Optimus. Uprawnieni dostaną opcję kupna akcji Optimusa po 1 PLN za sztukę. Obecny kurs rynkowy Optimusa to 2,59 PLN. Opcje można wykorzystać do końca 2012 roku, transakcje wykonywane będą poza rynkiem regulowanym.

OPTIMUS UPRASZCZA GRUPĘ KAPITAŁOWĄ

Zarząd postanowił połączyć Optimusa ze spółką zależną CDP Investment sp. Z o.o. Fuzja odbędzie się przez przejęcie majątku bez emisji akcji, gdyż Optimus posiada 100% udziałów w CDP Investment. Fuzja będzie mieć wpływ na jednostkowe wyniki Optimusa ( co może przełożyć się na wysokość ewentualnych dywidend ), ale na poziomie skonsolidowanym grupy nie powinno być żadnych zmian

AMPLICO OFE INWESTUJE W COMP

Zaangażowanie Amplico OFE w Compie wzrosło z 9,68% do 14,49%

PARKIET - HYPERION MOŻE LADA CHWILA ZDOBYĆ PIENIĄDZE NA PRZEJĘCIE STREAM

Kontrolująca Hyperion spółka MNI prowadzi rozmowy z około 10 bankami, które są chętne, aby finansować przejęcie Stream. Decyzji można się spodziewać w najbliższym czasie

PARKIET – NOWY ZAKŁAD ES SYSTEM RUSZA Z OPÓŹNIENIEM

W listopadzie ruszy nowy zakład produkcyjny spółki. Planowano uruchomić go w październiku. Mimo to wyniki w drugim półroczu powinny być lepsze niż w pierwszym – dynamicznie rośnie eksport, produkty spółki wkrótce trafią do sklepów WalMart w Wielkiej Brytanii.

Brak komentarzy: