parkiet i puls biznesu

PARKIET

PETROLINVEST SZUKA NOWYCH POMYSŁÓW

Ryszard Krauze podobno interesuje się technologią produkcji paliw ze śmieci ( odpadów poliolefinowych ). Znalazł producenta, który sprzedał tę technologię już do Tajlandii i do Indii. W Europie nikt na razie tego nie kupił.

DZIŚ WYROK SĄDU W SPRAWIE UPADŁOŚCI INTERNET GROUP

Dziś o 12 sąd ma wydać decyzję w sprawie wniosku o ogłoszenie upadłości układowej.

NWR NIE ZMIENI CENY WEZWANIA NA BOGDANKĘ

Dyrektor finansowy NWR twierdzi że jeśli akcjonariusze Bogdanki nie zgodzą się na oferowaną cenę w wezwaniu, to NWR zrezygnuje z przejęcia Bogdanki. NWR chciałby aby osoby z zarządu Bogdanki znalazły się w zarządzie NWR.

WILBO MOŻE SPRZEDA NIERUCHOMOŚĆ

Wilbo myśli o przeniesieniu produkcji przejętego Prorybu do innej swojej fabryki. Wtedy nieruchomości Prorybu możnaby sprzedać. Strategia dla Prorybu ma być gotowa do końca roku. Całe Wilbo ma zakończyć rok na niewielkim plusie. Marża netto nie przekroczy 1%.

CAPITAL PARTNERS WPROWADZI NA GIEŁDĘ TRZY SPÓŁKI ZALEŻNE

Jeszcze w tym roku na New Connect ma się pojawić producent lekkich samolotów Aero AT. Potem ma tam się znaleźć Onico Trade – frma handlująca gazem LPG. W Q1’2011 do KNF tafi prospekt Piecexportu – firmy zajmującej się budową i remontami pieców przemysłowych.

HISZPANIE OBIECUJĄ PBG WSPÓLNE KONTRAKTY NA ŚWIECIE

PBG i hiszpański Obrascon, który ma kupić Hydrobudowę, mają wspólnie realizować na świecie projekty zarządzania autostradami i lotniskami, oraz projekty energetyczne łącznie za ponad 1 mld EUR. Konkrety na ten temat mają się pojawić za 3-4 miesiące. Obecnie PBG rozmawia o dwóch przejęciach, wyniki za 2011 mają być zbliżone do tych za 2010.

SFINKS WALCZY O 18,3 MLN PLN

Grupa R&C Union odrzuciła propozycje ugody, dlatego Sfinks skierował do sądu sprawę o odszkodowanie w wysokości 18,3 mln PLN. Sfinks zarzuca R&C Union nieuczciwą konkurencję.

CCC POWTARZA REKORDOWY PAŹDZIERNIK

Wyniki sprzedaży NG2 w październiku powinny być zbliżone do ubiegłorocznych, a rok temu październik był rekordowy.

PGE W ŚRODĘ SKŁADA WNIOSEK W UOKIK

PGE z dwa dni złoży w UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie Energii. Wniosek ma być umotywowany przykładami sytuacji na rynkach zagranicznych.

PULS BIZNESU

OPEN FINANCE WEJDZIE NA GPW

Zależny od Getin Noble Banku pośrednik finansowy powinien w przyszłym roku pojawić się na GPW

OŻYWIŁ SIĘ EKSPORT ES-SYSTEM

Ożywił się kluczowy dla spółki rynek unijny, pojawiły się znowu zlecenia z RPA, Meksyku i Kazachstanu, jest szansa na nowe kontrakty w Kuwejcie.

CIECH MOŻE SPRZEDAĆ RUMUŚKĄ GOVORĘ

Zdaniem analityków Govora jest w grupie Ciechu najsłabszym elementem i Ciech może spróbować się go pozbyć. Niedawno zarząd Ciechu wizytował rumuńską spółkę, za tydzień – dwa powstanie raport o tym co zrobić z Govorą. Zdaniem analityków trudno jednak będzie znaleźć kupców na Govorę.

DĘBICA UDOSTĘPNIŁA DOKUMENTY PZU AM

Zgodnie z decyzją sądu PZU A dostał dokumenty z Dębicy, które mają pomóc w ustaleniu czy Dębica stosuje transfer pricing. Aby dokumenty dostać trzeba było uruchomić komornika z asystą policji.

ENEA RUSZA Z KAMPANIĄ WIZERUNKOWĄ

Enea chce powtórzyć sukces banku ING z Markiem Kondratem. W przypadku Enei twarzą spółki zostanie na 2 lata Michał Żebrowski.

Brak komentarzy: