8 września 2011

Kontrakty na S&P500 wczoraj o 17:30 były na poziomie 1187,15, teraz są na 1194,15, co oznacza wzrost o 0,59%. Ale ten plus na kontraktach S&P w ostatnich minutach robi się coraz mniejszy. Kontrakty europejskie na minusach : od -0,48% do -0,73%.

I S&P500 i WIG20 odbiły się wczoraj bardzo wyraźnie od poziomów wsparcia. Dalszy wzrost nie jest przesądzony, ale w takiej sytuacji nawet gdyby zaczęły spadać, to nie grozi to natychmiastową katastrofą, poduszka bezpieczeństwa to jakieś 5% w USA i 2,9% w Polsce. Wsparcie dla WIG20 jest dziś na 2301,3. Z drugiej strony opór dla wzrostów jest dopiero w okolicach 2480, czyli za 4,6%.


Dziś dzień banków centralnych w Europie. O 13:00 decyzja Bank of England, o 14:30 konferencja Tricheta po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Kluczowe będzie to, czy pojawią się u Tricheta jakiekolwiek sygnały zmiany nastawienia, zwiększające prawdopodobieństwo obniżania stóp w przyszłości. Ponadto każda sugestia na temat Włoch/Grecji/innych PIIGS będzie mogła mieć znaczenie. Bank of England też może ruszyć rynkiem, zwłaszcza jeśli ogłosi jakiś donośny quantitative easing, czyli skup obligacji z rynku.

Dodatkowo o 19:30 w Minnesocie przemawia dziś Ben Bernanke. Wszelkie sugestie apropos instrumentów, których chciałby użyć aby pobudzić amerykańską gospodarkę będą istotne ( czy wyznaczenie docelowej rentowności obligacji na rynku jako celu FED, czy QE3, czy wydłużenie zapadalności portfela skupionych już papierów, czy ruch stopą rezerw obowiązkowych, czy jeszcze coś innego )

Jest dośc wyraźny spadek eksportu Niemiec w sierpniu. Dokładnie o 1,8% mdm, a oczekiwano spadku tylko o 0,1%.

Poza tym dziś mamy dane o handlu zagranicznym Francji (8:45) i USA (14:30), a do tego o 14:30 cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy

Fitch ostrzegł, że obecnie prawdopodobieństwo obniżki ratingu Japonii są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto w ciągu dwóch lat może zostać obniżony rating Chin.

We Włoszech dziś niższa izba parlamentu ma zatwierdzić cięcia budżetowe ( 54mld EUR ). Izba wyższa zatwierdziła je wczoraj. Oszczędności budżetowe przegłosowuje dziś także francuski Senat.

Rynek może dziś się też ustawiać trochę pod orędzie Obamy o pomysłach gospodarczych, które będzie wygłoszone o 1 w nocy polskiego czasu. Ale wydaje mi się, że będzie to mieć większy wpływ na końcówke sesji w USA, w Europie niekoniecznie.

W Grecji dziś mają strajkować taksówkarze, lekarze i dentyści, ma być też protest studentów.

Facebook miał w pierwszym półroczu 1,6 mld USD przychodów i blisko 0,5 mld USD zysku netto. To daje całkiem fajną marże netto 31%. Niezły biznes z tego Facebooka.

Przychody Intercars wzrosły w sierpniu o 20% rdr

Polskie Jadło miało w sierpniu 1,134m PLN przychodów. W lipcu było 1,123m PLN, czyli w sierpniu był wzrost o 1% mdm.

Dziś do obrotu wchodzi kolejne 9,68m nowych akcji Petrolinvestu

Brak komentarzy: