19 września 2011

Kontrakty na S&P500 w piątek o 17:30 miały wartość 1202,25. Teraz ( godz. 6:30 ) mają 1191,65, co oznacza spadek o 0,88%. Kontrakty europejskie są na sporych minusach - od -1,64% do -1,92%
Rozpoczynamy tydzień, w którym Grecja może ogłosić bankructwo. We wtorek Grecja musi zapłacić 769 mln EUR odsetek od obligacji, istnieją spekulacje, że Grecja nie ma tych pieniędzy i we wtorek zbankrutuje. Jeśli nie zbankrutuje, to w piątek musi wykupić zapadające obligacje za 2 mld USD. 

W poniedziałek minister finansów Grecji Venizelos ma telekonferencje z Trójką ECB/MFW/KE. W niedziele grecki rząd postanowił jeszcze bardziej oszczędzać.

Instytut DIW wyliczył, że niemieckie banki trzeba dokapitalizowac na 127 mld EUR – podaje Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung 

CDU przegrało wybory w Berlinie, ale rozmiar porażki był mniejszy niż 5 lat temu. Do lokalnego parlamentu weszła Partia Piratów postulująca wolność w Internecie i unieważnienie praw autorskich.

Szef CSU mówi, że trzeba rozważyć wyjście Grecji ze strefy Euro 

 W kalendarium dzisiaj jest tylko amerykański indeks rynku nieruchomości o 16:00, a o 14:00 jest polska produkcja przemysłowa, która ma wzrosnąć o 2,7%.

Dziś pierwsze notowania indeksów na GPW po zmianiach. W WIG20 pierwszy raz JSW w miejsce czeskiego CEZ.

Bioton – w najbliższych dniach dostarczą pierwszą dostawę insuliny i wstrzykiwacza do Rosji dla GlaxoSmithKline. Rozmowy z Actavisem w sprawie utworzenia wspólnej spółki zakończyły się 10 sierpnia, spółki nie założono. Zależne BioPartners w tym roku ma złożyć dokumenty niezbędne do zarejestrowania hormonu wzrostu w EMA. Rozmowy na temat pozyskania partnera finansowego dla spółki są na etapie wstępnym.

Travelplanet – Invia.cz ma ponad 33% akcji, czyli będzie musiała ogłosić wezwanie na 66% akcji.

Mostostal Export – RN przedłużyła zawieszenie w czynnościach prezesa M.Skipietrowa do 31 grudnia.

Novita – w sierpniu przychody 8,9m PLN, zysk netto 0,5m PLN ( w lipcu było 8,7m / 0,5m a rok temu 7,5m / 0,5m )

Graal – 13 października będzie NWZA, które ma uchwalić buy back za 25m PLN po cenach do 20 PLN.

Brak komentarzy: