6 września 2011

Kontrakt  na S&P500 miał wczoraj o 17:30 wartość 1145,45, teraz ma 1138,45 co oznacza spadek o 0,61%. Kontrakty europejskie na minusach od -0,07% do -0,71%.
WIG20 i kontrakt na WIG20 są bardzo blisko wsparć ( 2281 dla WIG20 i 2260 dla kontraktu ). De facto WIG20 aby pozostać ponad wsparciem powinien rozpocząć sesję od wzrostu o co najmniej 0,2%

Bardzo wyraźnie osłabia się euro. Poziomy 1,40 dla EURUSD i 1,10 dla EURCHF są bardzo blisko. Rekordowo drogie jest natomiast złoto - kontrakt październikowy 1920 USD, na rynku spot 1913 USD

Bardzo istotne będzie dziś to, co będzie się dziać z rentownością obligacji włoskich. Wczoraj wzrosła powyżej poziomu 5,50%.  Możliwe, że dalej będzie rozgrywana pogłoska o rychłej obniżce ratingu dla Włoch.

Grecja sprzedaje półroczne bony skarbowe za 1 mld EUR.

Dziś wracają Amerykanie ze swoimi pozwami wobec banków itd. Obama zapowiedział, że chce pobudzać gospodarkę budując drogi i mosty, czyli przez rządowe inwestycje. Szczegóły w czwartek. ( a jutro swój plan na nowe miejsca pracy w USA przedstawi Mitt Romney, obecnie drugi w rankingach prezydenckich republikanów )

Ministrowie finansów Niemiec, Holandii i Finlandii będą rozmawiać o zadłużeniu Grecji ( czyli Niemiec będzie wybijał Finowi z głowy pomysł brania od Grecji zastawu, obecność Holendra jest bardziej zagadkowa )

W kalendarium są lipcowe zamówienia fabryczne z Niemiec ( o 12:00) i indeks aktywność ISM dla sektora usług w USA ( o 16:00 ). Obydwa raczej średnio istotne.  

8godzinny strajk generalny we Włoszech, w Hiszpanii demonstracja antyrządowa

We Francji nadzwyczajne posiedzenie parlamentu w sprawie korekty budżetu’2011, we Włoszech posiedzenie Senatu zatwierdzające plan oszczędności, w Hiszpanii plan oszczędnościowy w Senacie będzie w środę. W Niemczech Bundestag rozpoczyna debatę o budźżecie na 2012.

NG2 ( CCC) rozdaje 1,50 PLN dywidendy na akcję. Wypłata 27 września

Magellan ma list intencyjny z międzynarodową instytucją finansową w sprawie wspólnego finansowania podmiotów z rynku medycznego, list intencyjny jest ważny do 31 października. Ponadto Magellan właśnie wyemitował obligacje za 30m PLN na działalność bieżącą.

UBS ostrzega, że rozpad strefy euro może oznaczać wojnę domową ( trochę tego nie rozumiem, bo domowa jest w ramach jednego państwa, a Europa nie jest jednym państwem. Ale może to takie ujęcie życzeniowe, że miała być, nie wyszło, no to chociaż wojna jest domowa )

Brak komentarzy: