13 września 2011

Kontrakt na S&P500 o 17:30 miał wartość 1149,25, teraz ma 1159,05, co oznacza wzrost o 0,85%. Kontraktu europejskie są na plusach od 0,26% do 0,60%.

WIG20 po piątkowym przebiciu linii wsparcia zbliżył się wczoraj do sierpniowego dołka 2115 na odległość 1,8% i pozostał powyżej dołka. Wsparcie na poziomie 2115 nadal więc obowiązuje. Zamknięcie sesji WIG20 miał jednak najniższe od lutego 2010, co nie wygląda dobrze. Dodatkowo indeks sWIG80 zszedł poniżej sierpniowego dołka, co wygląda jeszcze gorzej. Za to w USA S&P500 złamał linię wsparcia, ale brawurowa końcówka pozwoliła mu wrócić ponad linię i zakończyć sesję na niezłym plusie. Można więc uznać, że nic wielkiego się nie stało.

Sytuacja w USA poprawiła się nagle po tym jak okazało się, że Włosi mogą dostać wsparcie finansowe od Chin. Europa może na to dziś reagować pozytywnie.
Newsy o Chińczykach na pewno mogą pomóc sprzedać Włochom kolejne transze obligacji. Dziś aukcja włoskich obligacji 5letnich, 7letnich i 10letnich, łącznie za 7 mld EUR.

Niemiecki minister finansów W.Schaeuble powtórzył wczoraj wieczorem, że Grecja nie dostanie drugiego bailoutu dopóki nie wypełni nałożonych na nią warunków. Zapytany o ewentualną niewypłacalnośc Grecji powiedział, że niemiecki rząd musi rozważać wszelkie ewentualności, ale że tego nie planuje.

Będą dane o inflacji z Francji ( ma być 2,1% rdr ) i UK ( ma być 4,6% rdr ). O 14:00 będzie też inflacja z Polski, oczekuje się, że będzie 4,2% rdr.

Parlament Holandii głosuje dziś nad rozszerzeniem funduszu EFSF

Zaczyna się Frankfurt Motor Show. Firmy motoryzacyjne mają duży udział w niemieckiem indeksie DAX, więc jakieś newsy z targów mogą mieć pośrednio wpływ na DAXa. 

Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie dziś spór gminy Ornontowice z JSW w sprawie podatku od nieruchomości górniczych. Istnieje ryzyko dodatkowych sporych kosztów dla JSW w wypadku przegrania. 

Dziś Pragma Factoring rozdziela po sesji chyba rekordową w tym roku dywidendę. Stopa dywidendy to aż 17,8%. Na akcje przypada 4,09 PLN, wypłata 30 września. Ponadto PGE, Polimex i Stalprodukt są dziś notowane pierwszy raz bez prawa do dywidendy.

DI BRE podniósł rekomendacje dla Budimexu CEZ, Kopexu, Lotosu, PGE, Polic i Puław. Do tego KBC rekomenduje kupowanie Netii 

Brak komentarzy: