13 października 2011

Wygląda na to, że mamy koniec wzrostów i wracają spadki. Kontrakt na S&P 500 wczoraj o 17:30 był na poziomie 1208,05. Teraz ma wartość 1198,65, co oznacza spadek o 0,78%.


Dość duzo różnych instrumentów finansowych na świecie, w tym amerykański S&P500 doszło wczoraj do poziomów oporu. Może to dziś prowokować inwestorów do realizowania zysków i tym samym wywołać spadki na giełdach.

Indeks WIG20 wygląda lepiej niż S&P500 i teoretycznie może dalej rosnąć jeszcze do okolic 2370.

Słabnie chiński eksport. We wrześniu wzrósł tylko o 17,1% rdr, oczekiwano wzrostu o 20,7%. Jeszcze w sierpniu eksport rósł o 24,5%. Nadwyżka handlowa Chin spadła z 17,8 mld USD w sierpniu do 14,5 mld USD we wrześniu.

Niemiecki minister finansów W.Schaueble powiedział wczoraj, że jeśli dług Grecji jest zbyt duży do tego aby go obsługiwać, to trzeba go zredukować. Wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje o tym, że redukcja długu Grecji może sięgnąć 50%.

Słowacja ma przegłosować EFSF dziś albo najpóźniej jutro. Tym razem EFSF poprze Smer – największa partia opozycyjna, która w zamian otrzymała obietnicę wcześniejszych wyborów w marcu.

JM Barroso powiedział, że o tym o ile dokapitalizować banki w europie powinny zdecydować krajowe nadzory bankowe, stosując ostrzejsze niż zwykle wymogi, przy założeniu, że trzeba wycenić rynkowo wszystkie obligacje, które banki posiadają. Wszystkie, a nie tylko Grecji, czy Włoch.

UE ma zorganizować kolejne stress testy dla banków w Europie, tym razem wymagany wskaźnik bezpieczeństwa Tier 1 ma wynosić 9%, a nie 6% jak było w lipcu ( wtedy powyżej 6%, ale poniżej 9% były na przykład Unicredit, czy Deutsche Bank ).

Dziś przed sesją w USA, najprawdopodobniej o 13:00 swoje wyniki za III kwartał poda JP Morgan

Dziś o 14:00 polska inflacja – ma być 4,1% i polski bilans płatniczy za sierpień. O 14:30 w USA bilans handlu zagranicznego i tygodniowe dane o nowych zasiłkach dla bezrobotnych ( ma być 405 tys. )

Petrolinvest ma nowy raport niezależnego eksperta, który podnosi prawdopodobieństwo odkrycia złoża w Kazachstanie z dotychczasowych 8-13% do 40-48%.

Parkiet pisze, że plotkuje się o tym, że Gant i Polnord mogą się połączyć

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Chciałem sie spytać o strestesty.
Teraz podniesiono wskaźnik z 6 na 9%. Jak Pan zaznaczył, Uni i DB poprzednie testy przeszły, ale teraz mają wyzwanie.

Wie pan może jakie wyniki testu miała Dexia?