Petrolinvest na gazie, ale bez żadnych liczb.

Petrolinvest chyba się dowiercił. Wprawdzie nie piszą tu o ropie naftowej, tylko o gazie, ale ważne, że jest cokolwiek. Chociaż nie piszą też ile tego jest. Ale jak rozumiem zkończone badania nie mierzyły tego ile, tylko to, czy w ogóle jest szansa i wyszło, że szansa jest. W przypadku Petrolinvestu nawet taka potwierdzona kosztownymi badaniami szansa zmienia postać rzeczy. Do zarabiania na odkryciu oczywiście jeszcze daleka droga, jeszcze trzeba orurować odwiert a na końcu pociągnąć jakiś rurociąg i podpiąć go do sieci. A w międzyczasie przeprowadzić szereg innych szczegółowych czynności o których nie mam pojęcia, a które na pewno są drogie. Ale skoro rynek dyskontuje przyszłość, to może od dzisiaj zacznie dyskontować to, że Petrolinvest będzie zarabiać.

Aby rynek naprawde uwierzył w takie dyskontowanie najpierw trzeba zakończyć trend spadkowy. Pierwszy krok moim zdaniem został wykonany. Kurs wykonał piękne podwójne dno. Dołek ze stycznia to 4,95 PLN, drugi dołek z 5 sierpnia to 4,91 PLN ( i potem jeszcze 4,93 PLN 11 sierpnia ). 


Teraz pozostały do przebicia linie oporu. Pierwsza, krótkoterminowa, pociągnięta od szczytu na początku czerwca jest w okolicach 6,30 PLN i jeśli tylko giełda puści zawieszone ( jest godzina 10.11 ) notowania spółki, zostanie natychmiast przebita. Druga to linia długoterminowa, pociągnięta od samego początku notowań w lipcu 2007. Kurs bezskutecznie się od niej odbijał w maju 2008, marcu 2010, a w czerwcu 2011 nawet na chwilkę ją przebił. Ale ostatecznie znów nie dał rady. Ta linia jest kluczowa i jest obecnie w okolicach 8,90 PLN – 9 PLN.

Jeśli uda się ją przebić na trwałe, to kurs może dojść w okolice 10,80 PLN i tam się na jakiś czas zatrzymać. Tam własnie jest linia pociągnięta przez szczyty z lutego i czerwca. Jeśli rynek będzie szukał dobrego miejsca do korekty w dół, to znajdzie je właśnie tam. Po wyjściu ponad 11 PLN żadnych innych oporów nie widać. Pierwsze zniesienie Fibonacciego jest na poziomie…200 PLN.  

Osobiście nie wierze w to, żeby kurs wyszedł ponad 11 PLN bez wiarygodnych danych, które pozwolą oszacować zawartość złoża, a więc także wartość aktywów i potencjalnych przychodów spółki. W dzisiejszym komunikacie nie ma żadnych liczb.

-----------------------------------------------------

aktualizacja po sesji

Petrolinvest skończył dzień na 6,18 PLN, czyli nie udało mu się utrzymać nawet powyżej pierwszego oporu. Z wiarygodnego kończenia trendu spadkowego na razie nic nie wyszło.

Brak komentarzy: