23 sierpnia 2011


1.       Na początku mogą być lekkie wzrosty. Kontrakt na S&P 500 wczoraj o 17:30 miał wartość 1128,45. Teraz ma 1134,15, to o 0,51% wyżej.

 Mimo optymizmu na rynkach ( możliwe, że to granie pod spotkanie w Jackson Hole w piątek ) trzeba bardzo uważać na Amerykę, wczorajsza sesja zakończyła się tam bardzo słabo, indeks S&P 500 jest tuż tuż ponad istotnymi wsparciami i niewiele potrzeba aby zszedł niżej i wygenerował sygnał sprzedaży.

 Wskaźnik aktywności gospodarczej PMI dla Chin w sierpniu wzrósł z 49,3 do 49,8 pkt. Odczyt poniżej 50 ciągle wskazuje na spowolnienie gospodarcze, ale jest lepiej niż miesiąc temu.

Dziś zwolennicy scenariusza recesji mogą dostać do ręki kolejne argumenty. Jeszcze przed 10 będą najnowsze dane o wskaź nikach PMI dla krajów strefy euro i całej strefy. ( Francja 8:58, Niemcy 9:28, Eurozone 9:58 ) Wskazania poniżej 50 pkt oznaczają, że menedżerowie w firmach twierdzą, że jest recesja.Oczekiwania dla PMI przemysłowego : Francja 49,7 Niemcy 50,8 Eurozone 49,5.

 O 11 będzie niemiecki wskaźnik nastrojów analityków i inwestorów ZEW, a o 16:00 dane o sprzedaży domów w USA na rynku pierotnym i kolejny odczyt miary aktywności gospodarczej w USA - tym razem dla okręgu Richmond FED. Po fatalnych odczytach z okręgów New York i Philadelphia, oraz niezłym odczycie z Chicago dziś Richmond może być obserwowany bardziej uważnie niż zwykle


4.       Prezes Goldman Sachs wynajął sobie bardzo znanego adwokata, co rynek uznał za sygnał, że akcje Goldman Sachs trzeba sprzedawać. Z tego jeszcze gruba afera wyniknie.  

6.       Ministrowie finansów Francji i Niemiec spotykają się i pewnie może coś z tego wyniknąć.
      
7.       Ministerstwo Skarbu Państwa dziś ma zdecydować, czy sprzedaje we wrześniu kolejny pakiet akcji PKO BP, czy nie.

8.       Wyniki pokazały: Centrozap, Colian, Tesgas, Astarta, Zetkama, Aplisens, BPH

9.       Skotan ma zgodę na użytkowanie budynku produkcyjno-administracyjnego zakładu produkcji drożdzy paszowych. Teraz pozostaje zrobić testy funkcjonalności drożdżowni. Brzmi dośc kosmicznie, ale drobni inwestorzy mogą się tym dziś mocno zafascynować, bo Skotan lubi sobie czasami skoczyć o kilkanaście procent w górę, albo w dół. http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=261790&_DocID=485155&_Site=ESPI&_CheckSum=-35796260

10.   Na jednodniowym posiedzeniu roboczym zbiera się RPP. Elżbieta Chojna Duch wspominała ostatnio, że po posiedzeniu może być komunikat uspokajający rynki finansowe.

Prezes Standard & Poors odchodzi ze stanowiska.

Złoto przebiło się przez 1900 USD za uncję i tak właściwie nie ma żadnego powodu, dla którego nie miałoby dziś kosztować 2000 USD. A jak nie dziś, to jutro.

Brak komentarzy: