26 sierpnia 2011


Początek sesji będzie remisowy, albo lekko wzrostowy. Kontrakty na S&P 500 od wczoraj, od 17:30 poszły w dół o 0,11%. Kontrakty na indeksy europejskie są na plusach ( od 0,49% do 0,74% )

Poziomem oporu dla WIG20 będzie podobnie jak wczoraj okolica szczytów z trzech ostatnich sesji, czyli 2332 - 2335. Po wyjściu wyżej ( jeśli to nastąpi ) dość szybko powinno być osiągnięte 2400. 

Dziś o 16:00 Ben Bernanke przemawia w Jackson Hole. Spodziewam się zapowiedzi wydłużenia zapadalności portfela skupionych z Rynu obligacji ( tzw Operation Twist ) i silnego wskazania na kwestie fiskalne ( aby pobudzić gospodarkę polityka monetarna nie wystarczy, rząd musi przygotować program zachęt i robić reformy ) – o czym napisał m.in. Mohammed El-Erian z PIMCO.

O 14:30 będą dane o amerykańskim PKB za drugi kwartał ( które jeśli będą złe, to moim zdaniem będą miały wpływ na odbiór przekazu B.Bernanke przez rynek, prognoza +1,1%, w pierwszym odczycie miesiąc temu podawano 1,3% )

O 15:55 nikt pewnie nie zauważy indeksu nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan, ale to też będą ciekawe dane, bo to może być kolejny sygnał coraz gorszej sytuacji w USA ( zwłaszcza jeśli dane będą inne, niż te pokazane 2 tygodnie temu w odczycie wstępnym , prognozowany jest spadek z 63,7 do 56 )

O 10:30 będą dane o PKB w Wielkie Brytanii (prognoza +0,7% ), a o 11:30 indeks instytutu KOF dla Szwajcarii ( wskaźnik wyprzedzający koniunktury gospodarczej  prognoza 1,8 )

W Europie ciągle nierozwiązany jest konflikt pomiędzy Finlandią, która chce od Grecji zastawu, a Niemcami, które twierdzą, że nikt nie może żądać od Grecji żadnych zastawów. Sytuacja jest nie rozwiązania, niezwykle groźna i rynek może sobie o niej przypomnieć w każdej chwili.

Istotnym wydarzeniem giełdowym w ciągu najbliższych kilku dni może okazać się huragan Irena, ponieważ idzie on prosto na Nowy Jork, niewykluczone, że przejdzie przez Wall Street. Możliwe są ewakuacje budynków, powodzie itp. 

Zakaz krótkiej sprzedaży na giełdach we Włoszech, w Belgii, we Francji, w Grecji i w Hiszpanii został przedłużony do końca września

PKO BP rozdaje dziś po sesji dywidendę. Każdy posiadacz akcji dostanie na każdą z nich 1,98 PLN. Wypłata nastąpi 15 września. Stopa dywidendy to 5,52%.

ZPC Otmuchów obniża o ponad połowę prognozy na 2011

Wyniki podały: Getin, Getinoble, Gant, Otmuchów, Unibep, Oponeo.pl, MW Trade, Mediatel, Centrum Klima, Energoaparatura, FAM

Premier Japonii ogłosił swoją dymisję. Nowy premier ma zostać wybrany w poniedziałek.

Zyta Gilowska : pojawiające się oczekiwania dotyczące obniżek stóp procentowych są przedwczesne.

Brak komentarzy: