Och jak tu pięknie

Człowiek wraca z urlopu zupełnie niezorientowany, a tu się okazuje, że jesteśmy w samym środku bitwy o 2350. Tzn określenie "sam środek" jest wyrazem nadziei, że jeszcze będzie się coś działo, bo tak właściwie równie dobrze można założyć, że bitwa zakończyła się w piątek i teraz będziemy wracać do 2150. Ale z drugiej strony wystarczy jedno zamknięcie powyżej 2352, żeby sytuacja zmieniła się zasadniczo, a scenariusz wzrostowy stał się scenariuszem bazowym. No to może się jeszcze coś podzieje.


8 komentarzy:

Humanista pisze...

Starczy pary? VIX szoruje po dnie, czas wpuścić trochę zmienności wraz z korektą :)

Rafał Hirsch pisze...

P.S. jutro raczej bez szans na wyjście ponad 2350, bo PGE będzie pierwszy raz bez dywidendy. Na otwarciu 9,2% poniżej piątkowego zamknięcia. To mocno utrudnia wzrost WIGu20.

Humanista pisze...

PGE odcina się 22.08, czyli w środę (za Interia i BDMSA).

Jutro wypłacają pierwszą ratę dywidendy KGHM.

na-plus pisze...

Dla pełnego i ciekawszego obrazu polecam rzucić okiem na WIG2oUSD i WIG2oEUR:

http://na-plus.blogspot.com/2012/08/wig20-przed-w-trakcie-i-po.html

Rafał Hirsch pisze...

W środę jest dzień dywidendy, ale odcina się ją zawsze 3 dni wcześniej. czyli odcięli ją w piątek po sesji. Tu jest zestaw tych co odcinają http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/companies/onp/1,,

Filip5009829 pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Filip5009829 pisze...

Jeśli jutro wypłacają pierwszą ratę dywidendy KGHM, to inwestorzy dostaną dużo pieniędzy, które z resztą będę chcieli zainwestować. A w co mogą inwestować? Otóż, dużo kapitału napłynie na warszawski parkiet, więc będzie mocne starcie. Zobaczymy kto zwycięży byki czy niedźwiedzie. Przypuszczam, że byki będą jutro świętować. Warto dodać również, iż w piątek WIG20 mocno spadł, inwestorzy nie uciekali wtedy z giełdy, można to stwierdzić po małym obrocie. W poniedziałek będą ten spadek chcieli odrobić.

longterm pisze...

Odnośnie PGE to na uwagę zasługuje fakt że KGHM bardzo szybko powrócił do ceny z przed odcięcia dywidendy i podobna gra może się odbyć na PGE - oczywiście nie od razu. Gratuluje bardzo dobrego bloga i stabilnej pozycji w najnowszym rankingu blogerów niezależnych:

http://longterm.pl/?p=1347