Premier oświadcza ciekawe rzeczy :)

Premier potrafi ując za serce. Lektura jego ostatniego oświadczenia majątkowego dostarczyła mi niezapomnianych wrażeń i to aż dwóch !
Po pierwsze, premier Donald Tusk w oświadczeniu majątkowym złożonym w dniu 26 października 2011 oświadcza, że posiada około 75 tysięcy PLN zgromadzone w jednostkach funduszy inwestycyjnych i emerytalnych


Niestety z przykrością trzeba stwierdzić, że premier się myli. Premier nie posiada środków pieniężnych w jednostkach funduszu emerytalnego, bo zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego, środki zgromadzone na jego koncie emerytalnym nie należą do niego, tylko do państwa ( co zresztą samo w sobie jest bardzo ciekawym tematem). Niewykluczone, że nikt tego premierowi nie powiedział, a będąc premierem jest się zapewne tak zapracowanym, że nie ma czasu na obserwowanie prac Sądu Najwyższego.

Podoba mi się też w oświadczeniu premiera, że pożyczył pieniądze od Greków:


W 2010 Polbank, w którym rodzina premiera brała kredyt był jeszcze po prostu polskim oddziałem greckiego banku EFG Eurobank Ergasias ( czyli była to instytucja objęta gwarancjami państwa greckiego, a nie polskiego ). Sytuacja prawna Polbanku zmieniła się dopiero we wrześniu 2011, kiedy stał się on polskim bankiem (ale wciąż z greckim właścicielem). Tak czy inaczej to mi się akurat bardzo podoba. W 2010 Grecja pierwszy raz prosi o pomoc Europę, bo nie ma z czego spłacać swoich długów. Naiwna Europa daje się przekonać i topi pieniądze swoich podatników w Atenach. A mniej więcej w tym samym czasie polski premier zamiast przekazywać Grekom pieniądze polskich podatników sam, jako współkredytobiorca, pobiera pieniądze od Greków, w ramach kredytu hipotecznego. Z pewnością lepiej tak, niż na odwrót :)

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Raiffeisen czasem nie lyknal Polbanku??

Rafał Hirsch pisze...

Chyba jest ciągle w trakcie. Jeszcze tego nie sfinalizowali.

Inwestor Giełdowy pisze...

A propos pierwszego, to prawdopodobnie chodziło mu o IKE, te środki należą do nas, nie do państwa.

Anonimowy pisze...

to juz tego nie sfinalizuja, tu i tam pusto w kasie:)

Anonimowy pisze...

Myślę, ze to skrót myślowy oznaczający tzw. polisy emerytalne

premier Marcinkiewicz pisze...

a ja z kolegami z Goldman Sachs mam sporo otwartych pozycji na wigu20 i co mi zrobicie?

Lex Krauze pisze...

http://www.rp.pl/artykul/69745,727823.html?p=1

Putin pisze...

http://www.biznes.banzaj.pl/Deklaracja-majatkowa-Wladimira-Putina-40926.html

Komentatorzy podkreślają, iż majątek zawarty w deklaracji nie wydaje się zbyt imponujący. Wielu z nich twierdzi jednak, że Putin jest jednym z najbogatszy ludzi świata. Ich zdaniem może mieć dziesiątki miliardów dolarów, czego nikt nie potrafi udowodnić, gdyż oficjalnymi właścicielami mogą być zupełnie inne osoby, które trzęsą rosyjską gospodarką - czytamy na portalu Wprost.pl.

http://www.tvn24.pl/0,1684707,0,1,tajny-majatek-putina-niedorzeczne,wiadomosc.html

ułaskawiony pisze...

http://www.wprost.pl/ar/9372/Fabryka-ulaskawien/?I=953

don ALDI pisze...

a ja robię zakupy w biedronce i w Aldiku, bo lubię :D

Andrzej pisze...

Też wydaje mi się, że nie chodziło o OFE. Bo przy jego zarobkach to trochę mała sumka by była.