Apple - na razie chyba powyżej 500 USD nie wróci

Osiągnięcie przez akcje spółki Apple okrągłego poziomu 500 USD za sztukę zostało odebrane przez rynek jako coś symbolicznego. Dynamika z jaką dziś akcje te powróciły poniżej 500 USD pozwalają snuć przypuszczenia, że na razie rynek ma dość wzrostów AppleApple dziś jeszcze ustanowiło kolejny rekord, ale potem bardzo gwałtownie poszło w dół, co bardzo ważne, przy bardzo dużych obrotach:

Na ostatniej sesji właściciela zmieniło ponad 53,5 mln akcji Apple. Średni wolumen na sesję to ostatnio tylko 17 mln akcji. Wartość obrotu akcjami Apple na dzisiejszej sesji to 26,6 mld USD. To 9 razy więcej niż drugi w tym zestawieniu na dzisiejszej sesji Bank of America. Jednym słowem dziś na akcjach Apple było szaleństwo i polegało ono głównie na sprzedawaniu akcji po wcześniejszych silnych wzrostach . Oczywiście z drugiej strony ktoś dziś te akcje także kupował, ale wydaje mi się, że Apple spokojnie może w najbliższych dniach zejść w okolice 440 USD za sztukę. A skoro akcje te stanowią aż 17% w indeksie Nasdaq 100, to zapowiada nam to całkiem niezłą korektę na całym amerykańskim rynku.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Panie Rafale czy mógłby Pan podać strony pokazujące notowania i historię spółek amerykańskich.Pozdrawiam Wojtek

Rafał Hirsch pisze...

ja ostatnio odkryłem www.barchart.com ale notowania i wykresy są też na marketwatch.com, czy chociażby na finance.google.com

Rafał Hirsch pisze...

minęły 24 godziny i Apple skończyło kolejną sesję na poziomie ponad 502 USD. Chyba coś mi się źle wydawało...

Anonimowy pisze...

ano chyba tak,ale jak to na giełdzie nigdy do końca nic nie wiadomo...:)gdzieś słyszałem,że może i nawet na 750 usd podrosnąć??nie ma co jabłuszko jest w cenie:)

Anonimowy pisze...

Ajj ale do zanegowania tej formacji objecia bessy jeszcze duzo im brakuje takze tak czy siak nie liczylbym na kontynuacje tego rajdu dopoki nie zamkna sie powyzej 527$

Wojtek sprawdz tez to:http://www.freestockcharts.com/
http://www.tradesignalonline.com
no i stary dobry stooq.pl oczywiscie :-)